Na zahradu padaly paprsky ostrého letního slunce. Padají na tu stranu, kde je silnice, na tu stranu, kterou všichni vidí, ta, kolem, které chodí lidé a usmějí se, když se podívají. Je to část, podle které budete hodnotit.

Neznášala pracovať na smeny. Odjakživa túžila po bežnej práci. Ráno do roboty, poobede z roboty. Ako pracovníčka v závodoch však často končila až po desiatej večer. Za Tmy z roboty. Ranná smena jej zasa začínala o šiestej ráno. Za Tmy do roboty. Temrava ju sprevádzala každý deň.

Znova žblnkanie vody. Miloš už bol zvedavý. Vstal a podišiel bližšie k vode, ale nič nevidel. Len svetlo mesiaca odrážajúce sa od hladiny. Asi päť metrov od neho uvidel postavu vychádzajúcu z vody.

Oslepujúce svetlo. Privreté viečka nedokážu dostatočne zabrániť omračujúcej nepríjemnosti. Pritláčam dlane na oči a pokúšam sa zhromaždiť, náhlim traumatickým atakom, rozstrelené myšlienky. Čo sa deje? Bol som na ceste. Kráčal som lesom bezcieľne, po počiatočnom, panickom úteku

Jej srdce sa trepotalo ako motýľ lapený v sieti. Prerývaný dych sa v mrznúcej tme zrážal v mlieko. Zvláštne, pretože po čele jej tiekli kropaje potu.
Preskočila vyvrátený peň a nohy sa zaborili do hlbokého záveju.

„Ještě jednou ti blahopřeji,“ řekl Thordal s nepatrným úsměvem na zjizvené tváři. Neměl ve zvyku moc se smát, ale dnes k tomu měl důvod.
Jeho společník zahalený v černé kápi přikývl. „Za to, co umím, vděčím jen tobě,“ odvětil ledovým hlasem, jenž mrazil jako čepel meče na holé kůži.

Peter pocítil náhly príval energie, ktorý ním pretekal ako mohutná rieka. Pomaly začínal pochybovať, či bol dobrý nápad vybrať sa k tomuto vzdialenému vodopádu tak fatálne spojeného so životom jeho starej mamy. Napriek tomu z neho nevedel odtrhnúť oči.

Milan si pokojne odpil z piva. Už dávnejšie prestal počítať koľko ich v tento teplý letný večer vlastne vypil. Alkohol a jeho obľúbená krčmička(s ro­mantickým názvom Záhrada) bolo to jediné, čo mu ešte dokázalo urobiť radosť.

Není to dům s temnou zdí a pustým dvorem, není na konci ulice s reklamou „Na prodej“. Je to dům jako každý jiný. Zdi, za těmi zdmi místnosti, v těch místnostech tma. Do tmy září světlo okny. Skrze stromy prostupuje do skla. Za těmi stromy něco žije, za těmi okny někdo sedí.

Keď sa rodičia nevedia zhodnúť na mene svojho dieťaťa, môže to dopadnúť všelijako. Niekedy rozhodnú kameň, papier, nožnice a inokedy hádzanie mincou. U môjho priateľa Kehara dokonca rozhodli päste.

„Bože!“ zastenal Štefan, zatiaľ čo sa z neho na záchode miesto bežného tekutého obsahu rinula krv. „Prečo?“ položil rečnícku otázku a od bolesti udrel do kachličiek. Darmo, nachladnutý mechúr nie je príjemná záležitosť. Ak to vôbec je mechúr, pomyslel si.

Útroby lietajúceho taniera vyvolali v Kleťovi spomienky na detstvo. Podobne totiž voňal nový favorit, ktorý si jeho otec v deväťdesiatych rokoch kúpil. Okrem toho jeho strýko rád rozprával príbeh o tom, ako ho zamlada uniesol lietajúci tanier. Kleťovi rodičia mu zakazovali hovoriť to pred deťmi, ale strýko vedel vyčíhať chvíle, kedy neboli nablízku.

Ťažké chodidlá istým krokom merali cestu skrz oďobkané malinčie tvoriace pomyselnú bránu do lesa za sprievodu vyčíňania búrlivého vetru prinášajúceho so sebou hustý dážď. Kvapky odrádzal plášť chrániaci majiteľa nielen pred tvrdohlavým počasím, dovoľovali nositeľovi splynúť s tieňmi.

Najradšej mal Zuzanku. Na jej vysokú štíhlu postavu a blonďavé vlásky by sa vydržal pozerať dlhé hodiny. Občas si predstavoval, čo jej povie ak sa niekedy skutočne stretnú. Možno by stačilo povedať „ahoj, ľúbim ťa,“ pomyslel si. A ona všetko pochopí.

Boli sme tri, ja v prítomnosti, M. v minulosti, a J. v budúcnosti. Zobrala som niekoľko liekov, aby som zaspala v prítomnosti a tak sa preniesla do budúcnosti a pozrela J.. A J., ako vždy, sedela za stolom a jedla čipsy. Tak som jedla s ňou. A potom nám napadlo, že sa prenesieme do minulosti a spolu pozrieme M.

„Ako rád by som mal tvoj spokojný život,“ oslovil Peter kozu, ktorá sa pásla neďaleko školy kde úspešne učil už vyše dvadsať rokov. Teda, presnejšie povedané, kde bol považovaný za úspešného učiteľa. On sám sa tak necítil už dlhú dobu.

Redakcia denníka Fandom SK vyhlasuje 2. kolo súťaže mikropoviedok Ohnivé pero Q2 2017. Poviedky je možné zasielať priebežne. Prvá poviedka tohto kola bude zverejnená 4. septembra 2017 a ďalšie v takom poradí, v akom budú prichádzať. Predpokladaný termín uzávierky je začiatkom decembra.

Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok
Obrazok

Hra o trůny ve zcela novém hávu! (ukázka)

Hra o trůny ve zcela novém hávu! (ukázka)

Nové vydání Martinovy legendární Písně ledu a ohně provázejí od začátku příprav vzedmuté vášně všech fanoušků. Ať už se jedná o pro mnohé šokující změnu nakladatele či o ještě bouřlivější diskuse týkající se změny formátu a především změn v překladu. Úvodní svazek slavné fantasy ságy vstupuje na předvánoční knižní trh poprvé pod hlavičkou nakladatelství Argo, nově také v překladu respe…

24. 10. 17
Ikarie XB1

Změří Zaklínač své síly se strigou? (recenze)

Změří Zaklínač své síly se strigou? (recenze)

Zaklínač je v současnosti právem považován za jednu z nejúspěšnějších popkulturních záležitostí. Fantasy cyklus polského autora Andrzeje Sapkowského se už dlouho neomezuje jen na knižní podobu, ale setkali jsme se s ním také v seriálové, filmové, a především i v herní podobě, která sklízí úspěchy po celém světě. Právě herní popularita zavedla Zaklínače znovu do světa komiksu, jenž pro komiksové n…

24. 10. 17
Ikarie XB1

DRAČIA CÁROVNÁ se blíží

DRAČIA CÁROVNÁ se blíží

AnotáciaDruhý diel veľkolepej historickej fantasy.Kyjevský vojvodca Svjatoslav zvíťazil nad Bulharmi a upevňuje svoju moc v povodí rieky Volgy. Iľja Muromec a ostatní bohatieri sú však ako na ihlách. Ich úhlavný nepriateľ, veľkňaz Tugarin, unikol kamsi na sever. Svjatoslav súhlasí, aby sa družina vydala po jeho stopách a raz a navždy s ním skoncovala.Bo­hatieri putujú do divokých končín obývaných kmeňom Čeremisov, a…

24. 10. 17
Sarden

Listopadová Pevnost přináší zábavnou exkurzi do světa komiksu

Listopadová Pevnost přináší zábavnou exkurzi do světa komiksu

Podzim je v plném proudu a kromě krátkého návratu babího léta se lze radovat ještě z jedné skutečnosti. Vychází totiž listopadová Pevnost, z jejíž obálky hledí rovnou pět zadumaných tváří. Tentokrát však místo urputného strachu (s láskou stále vzpomínáme na klauna z To) evokují lehké napětí a úsměv na rtech. Není tu ovšem řeč o proslulém boybandu, ani o rockové kapele, nýbrž o členech Ligy sp…

24. 10. 17
Fantasya

Letopisy zlomu

Letopisy zlomu

Již několik století uplynulo od ničivých válek, v nichž lidé přemohli ostatní rasy. Dnes je lidská říše magickými řády udržována v područí násilí a strachu. Nový pán Říše se však od svých předchůdců liší. Nechce být pouhou loutkou, touží po skutečné moci. Dvorní mágové ho od dětství učili, aby byl nelítostný a nesmiřitelný – a nyní je připraven obětovat cokoli…

24. 10. 17
Fantasya

Svet na tvoj obraz 2017 - Ka-Thami: Cyber geisha

Svet na tvoj obraz 2017 - Ka-Thami: Cyber geisha

Táto práca sa uchádza o víťazstvo v súťaži Svet na tvoj obraz 2017. Názov práce: Cyber geisha Autor práce: Ka-Thami Kategória: Science fiction 

24. 10. 17
Fandom.sk

Pozvánka: PAFFcon 2017

Pozvánka: PAFFcon 2017

Pozývame vás na druhý ročník Popradského “Awesome” Festivalu Fantastiky, ktorý sa bude konať celé dva dni, 28. až 29. októbra 2017 v Kine Tatran v Poprade na Námestí svätého Egídia. PAFFcon organizuje PAFFcon tím a Občianske združenie Náš Poprad. 

24. 10. 17
Fandom.sk

Expanze lidstva dle Františka Novotného (ukázka)

Expanze lidstva dle Františka Novotného (ukázka)

Spisovatel a mořeplavec František Novotný je matadorem české fantastiky a jako takovému mu jistě náleží vydání reprezentativního povídkového sborníku, jenž současným čtenářům nabídne průřez jeho bohatou tvorbou od osmdesátých let až po současnost. A právě takovým sborníkem se zdají být Hvězdné hry – ilustrované, tematicky rozdělené na tři oddíly, opatřené autorskou předmluvou a komentáři k jednotli…

23. 10. 17
Ikarie XB1

Pomstu nikdo a nic nezastaví (recenze)

Pomstu nikdo a nic nezastaví (recenze)

Space opera ve své moderní podobě nadále přitahuje mnohé čtenáře. Vesmírná dobrodružství, neotřelé nápady a různorodí mimozemšťané jsou nemalým lákadlem i pro současnou generaci čtenářů a lze doufat, že tomu tak bude i do budoucna. Objevují se stále noví spisovatelé a přibývají lákavé příběhy, v nichž se lidstvo střetává s vesmírným neznámem. Ovšem ani matadoři subžánru neusínají na vavřín…

23. 10. 17
Ikarie XB1

Finálové poviedky Ceny Fantázie 2017

Finálové poviedky Ceny Fantázie 2017

Minulý rok sa stalo niečo, čo sa nestalo od roku 2007 – nemala som na blogu článok o finálových poviedkach CF 2016. Mala som na to vážne osobné dôvody, ale teraz by som sa k písaniu rada vrátila. A keďže Cena Fantázie je už 10 rokov moja srdcovka, viac než jeden ročník nechcem vynechať :-)Celý článok »

23. 10. 17
Riddick's Realm

Peter David, Temná věž: Zrada

Peter David, Temná věž: Zrada

Potřetí a určitě ne naposled – další díl komiksové Temné věže je konečně venku. Nese podnázev Zrada a již ten napovídá, že se chystá něco velkého. A že se to hlavním hrdinům zcela určitě nebude líbit…Opět se setkáme s pistolníkem Rolandem Deschainem a jeho věrnými kumpány, které jsme v minulém díle opustili ve chvíli, kdy se vrátili zpět do Gileadu. Seznámíme se s Aileen, dívkou, která co se schopnos…

23. 10. 17
Sarden

Nové tituly z nakladatelství CREW

Nové tituly z nakladatelství CREW

Strážci galaxie se stali docela fenoménem, a to především díky diváky oblíbené dvojici tvořené mluvícím mývalem Rocketem a… rovněž tak trochu mluvícím stromovitým Grootem. Oba lze nyní najít i v komiksu:Rocket 1: Chlupatý a nebezpečnýRocket je poslední svého druhu. Nebo si to aspoň myslel. Jenže teď někde venku řádí další mýval Rocket… a pro dva takové není náš vesmír dost velký. Zvláště když je …

23. 10. 17
Sarden

Svet na tvoj obraz 2017: Matúš Túroci - Dezintegrácia

Svet na tvoj obraz 2017: Matúš Túroci - Dezintegrácia

Táto práca sa uchádza o víťazstvo v súťaži Svet na tvoj obraz 2017. Názov práce: Dezintegrácia Autor práce: Matúš Túroci Kategória: Fantasy

23. 10. 17
Fandom.sk

Ohnivé pero Q2 2017: Tma

Ohnivé pero Q2 2017: Tma

Neznášala pracovať na smeny. Odjakživa túžila po bežnej práci. Ráno do roboty, poobede z roboty. Ako pracovníčka v závodoch však často končila až po desiatej večer. Za Tmy z roboty. Ranná smena jej zasa začínala o šiestej ráno. Za Tmy do roboty. Temrava ju sprevádzala každý deň. 

23. 10. 17
Fandom.sk

Ohnivé pero Q2 2017: Rozpolcená zahrada

Ohnivé pero Q2 2017: Rozpolcená zahrada

Na zahradu padaly paprsky ostrého letního slunce. Padají na tu stranu, kde je silnice, na tu stranu, kterou všichni vidí, ta, kolem, které chodí lidé a usmějí se, když se podívají. Je to část, podle které budete hodnotit.

23. 10. 17
Fandom.sk

Františka Vrbenská - Lucie Lukačovičová, Hořící kůň

Františka Vrbenská - Lucie Lukačovičová, Hořící kůň

Hřmění otřásalo skalami a dunělo v roklích, zemi bičovaly provazce vod a mezi svahy skučela vichřice. Přes její vytí Brisca rozeznala další zvuk. Někde se urvala kamenná lavina a teď se s rachotem řítí do údolí… Ne, to děsivě ryčela živá bytost: dunivý řev zuřivého býka. A nezřetelné lidské volání, které tu a tam proniklo hlomozem. Snad prosilo o pomoc; ach, jistě!Dívka se přitiskla těsněji ke stěně…

22. 10. 17
Sarden

Viktoriánský Londýn je plný zvláštních bytostí ukrytých ve stínech

Viktoriánský Londýn je plný zvláštních bytostí ukrytých ve stínech

Evelyn už má doslova po krk života v diktátu svázané společnosti. Ze všeho nejraději by cestovala a poznávala krásy světa. Jenže její rodina má na dívčino poněkud svérázné přání jiný názor. Pro mladou dámu, jako je ona, se tak lehkomyslný koníček nehodí. Evelyn by se měla vzpamatovat, vzít rozum do hrsti a myslet na vdavky. Jen výhodné zasnoubení jí totiž zajistí slušnou budoucnost a její rodině pomůže…

22. 10. 17
Fantasya

Pětka zabásnutých hackerů si říká Nuly, ale díky odvaze a šikovnosti jsou z nich ve finále superjedničky

Pětka zabásnutých hackerů si říká Nuly, ale díky odvaze a šikovnosti jsou z nich ve finále superjedničky

Kvůli zneužívání moderních technologií a sítí mají Chance, Aleena, DeAndre, Wade i Reagan skončit za mřížemi. Vládní agent jim však nabídne dohodu. Pokud budou spolupracovat a svými bohatými zkušenostmi pomáhat při vyšetřování, zkrátí jim trest. Ten si navíc budou odpykávat v zařízení spíše podobnějšímu skautskému táboru než Guantanámu. Navrch budou trávit čas tím, co milují nejvíce – hackován…

22. 10. 17
Fantasya

V třetím díle Strážkyně krystalů se slzy mořských panen octnou v ohrožení kvůli pirátům

V třetím díle Strážkyně krystalů se slzy mořských panen octnou v ohrožení kvůli pirátům

V třetí díle Strážkyně krystalů se slzy mořských panen octnou v ohrožení kvůli pirátům Mořské panny nutně potřebují pomoc. Jejich slzy jsou totiž považovány za poklad, který se chystají uloupit a následně prodávat piráti. Teď je na dvou mladých putovnících mezi světy, aby mořským pannám pomohli dříve, než bude pozdě.

22. 10. 17
Fantasya

I odvrácená strana světa může mít přívětivou literární tvář

I odvrácená strana světa může mít přívětivou literární tvář

Žoldnéři fantasie je v našich luzích a hájích již známá literární soutěž s dlouhou tradicí. A podobně jako každý rok i v roce 2017 vychází pod křídly Strak na vrbě vyhlášení v podobě reprezentativního sborníku vítězných prací, který tentokrát nese podtitul Odvrácená strana světa.

22. 10. 17
Fantasya

Feministická fantastika – o ženách, od žen a pouze pro ženy?

Feministická fantastika – o ženách, od žen a pouze pro ženy?

Antologií české fantastiky je v poslední době poskrovnu, navzdory tomu, že ještě před nedávnem editoři takřka chrlili jeden tematický soubor za druhým. Série antologií nakladatelství Fortna se vydala trochu jiným směrem. Celý koncept není postavený kolem jednoho tématu, žánru či typu. Cyklus Žena se sovou má přesto výrazného společného jmenovatele – jejich autorem musí být žena. Přitom zde najdete autorky …

22. 10. 17
Fantasya

Projekt Kronos - pochmurná vize budoucnosti přichází

Projekt Kronos - pochmurná vize budoucnosti přichází

Není tak časté, aby se na poli české fantasy, scifi a přilehlých podžánrů objevil nový mladý autor, který svou knižní prvotinou rozpoutá vlnu nadšení a hromadu ohlasů. Pavlovi Barešovi se to rozhodně podařilo. Jeho Projekt Kronos, ukrytý pod ochrannými křídly nakladatelství Host, vtrhl jako hurikán do českých knihkupectví a rozvířil poklidné vody v oddělení s českou fantasy a scifi. Nejenom svou anotací, al…

22. 10. 17
Fantasya

Kalendár


Virtuální šaman nastupuje trest

Virtuální šaman nastupuje trest

Pokud uvěříte vizi ruského spisovatele Vasilije Mahaněnka, zločiny vám v budoucnosti možná vynesou uvěznění ve fantasy onlineové hře. Z toho najednou má člověk neskutečnou chuť ocitnout se na šikmé ploše… Ovšem po přečtení první části příběhu jednoho takového vězně, si možná radši dáte zajít chuť jak na trestnou činnost, tak na videohry.

22. 10. 17
Fantasya

Danse Macabre

Danse Macabre

Knihu o hororu jako kulturním fenoménu napsal Stephen King s vervou a velkou láskou k tématu. Do podmanivého průvodce specifickým žánrem vložil pronikavé postřehy i upřímná vyznání, odhalil své zdroje inspirace a nabídl zasvěcené komentáře ke slavným i obskurním dílům. ¨

21. 10. 17
Fantasya

říjen a listopad

říjen a listopad

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetuBecky ChambersováNa­kladatelství: HostProč se v lunární restauraci nikomu nelíbilo? Neměla totiž žádnou atmosféru! Tak začíná Becky Chambersová v propagačním videu ke své knize. Aby hned dodala, že i na Měsíci atmosféra je, ale že někdy je třeba z reality něco málo ubrat, aby mohly mít vtipy správné pointy. Vypadá to, že se autorka nebere příliš vážně, že minimálně…

20. 10. 17
Sarden

Františka Vrbenská - Lucie Lukačovičová, Hořící kůň

Františka Vrbenská - Lucie Lukačovičová, Hořící kůň

Hřmění otřásalo skalami a dunělo v roklích, zemi bičovaly provazce vod a mezi svahy skučela vichřice. Přes její vytí Brisca rozeznala další zvuk. Někde se urvala kamenná lavina a teď se s rachotem řítí do údolí… Ne, to děsivě ryčela živá bytost: dunivý řev zuřivého býka. A nezřetelné lidské volání, které tu a tam proniklo hlomozem. Snad prosilo o pomoc; ach, jistě!Dívka se přitiskla těsněji ke stěně…

20. 10. 17
Sarden

Základná škola súčasnej slovenskej fantastiky: Zborníky poviedok Krutohlav

Základná škola súčasnej slovenskej fantastiky: Zborníky poviedok Krutohlav

Slovenský syndikát autorov fantastiky (SSAF) v rokoch 1991 – 2002 organizoval súťaž Cena Gustáva Reussa. Súťažili v nej pôvodné, slovensky písané poviedky žánrov science-fiction, fantasy a hororu. Od roku 1992 boli víťazné práce uverejňované v zborníku Krutohlav. 

20. 10. 17
Fandom.sk

Svet na tvoj obraz 2017 - Galibalix a Anarah: Coming Back to Life

Svet na tvoj obraz 2017 - Galibalix a Anarah: Coming Back to Life

Táto práca sa uchádza o víťazstvo v súťaži Svet na tvoj obraz 2017. Názov práce: Coming Back to Life Autor práce: Galibalix a Anarah Kategória: Komiks 

20. 10. 17
Fandom.sk

Na cestě Temnými hvozdy… (ukázka)

Na cestě Temnými hvozdy… (ukázka)

Pětice příběhů na pomezí hororu a pohádky s mrazením v zádech svádí k dlouhému přemýšlení. Není divu, protože jejich autorka Emily Carrollová, se nechala inspirovat syrovostí pohádek bratří Grimmů. Český čtenář se navíc nedokáže zbavit dojmu, že čte novodobé pokračování Erbenovy Kytice. Jednotlivé příběhy vznikaly původně pro web, ale vytištěné dokážou lépe vyniknout. Autorka své povídky totiž …

19. 10. 17
Ikarie XB1

Všechno je jednou naposled (recenze)

Všechno je jednou naposled (recenze)

Všechno je jednou naposled, nebo ne? Naposled spolknete prášek, naposled si zakouříte, naposled si loknete vody… Naposled se krásně políbíte. Otázkou zůstává, zda opravdu víte, že ono naposled právě probíhá. Možná ano, možná ne. Nejen tuto otázku ve své knize Naposled jakoby mimochodem nadhodí americký ilustrátor a komiksový kreslíř Charles Burns. Svět, do kterého nás zavádí, je na první pohled neuchopiteln

19. 10. 17
Ikarie XB1

Fandom.sk využíva externé zdroje údajov výhradne so súhlasom ich vlastníkov. Pokiaľ máte záujem pridať do databázy ďalší zdroj, napíšte nám, prosím.

Fandom.sk beží zatiaľ ako betaverzia. Ak máte nejaké pripomienky alebo nápady, dajte nám o nich vedieť v tejto diskusii. Prípadne nám napíšte.

Agen Judi Bola
Judi Bola
judi online
www.oligarchescorts.com
situs judi bola

Copyright ©   

Šéfredaktorka: Alexandra „Saš“ Pavelková
alexandra.pavelkova@fandom.sk
Hľadáme kolegov do redakcie

Vydavateľ: Ing. Rastislav Weber – FANDOM
rastislav.weber@fandom.sk

Vychádza od roku 2000. Obsahuje viac ako 5000 vlastných článkov
a viac ako 50 tisíc úryvkov v Stroji času