Predstavujeme – Roland Oravský: Elpis

Elpis

Minulý týždeň vyšiel vo vydavateľstve Artis Omnis mrazivý sci-fi triler slovenského autora Rolanda Oravského Elpis, ktorý rozširuje svet znepokojivej blízkej budúcnosti z románu V tieni Zeme a ukazuje, že ľudská hra na bohov má svoje dôsledky.


Anotácia

Zverejnenie najväčšieho medicínskeho objavu histórie sa nečakane zvrtne na dramatickú záchranu života. Prvý prípad extraterestriálnej vyšetrovateľky Liu Mingovej postupne odkrýva politické intrigy a vyplaví špinu, ktorá mala byť navždy zahrabaná. Hrozí Elpisu zánik? A aká je cena za večný život?


Ukážka z knihy

Pre zobrazenie ukážky vo formáte PDF kliknite na link: Ukážka z knihy Rolanda Oravského: Elpis


Elpis
Žáner: science fiction
Autor: Roland Oravský
Vydavateľstvo: Artis Omnis
Rok vydania: 2024
Jazyk: slovenský
Počet strán: 384
Väzba: pevná s prebalom
ISBN: 9788082012289


Knihu Elpis si môžete kúpiť napríklad v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


O autorovi

Roland Oravský (1991, Košice) pôsobí ako lekár v Brne. Je členom a spoluautorom článkov skupiny Lovci šarlatánov, ktorá sa snaží vyvracať nezmysly a mýty v medicíne. Píše vzdelávacie články z oblasti medicíny a je zostavovateľom kníh, ktoré poukazujú na najrozšírenejšie hoaxy v medicíne: Lovci šarlatánov – Príručka zdravého rozumu (Artis Omnis 2019) a Pandémia hoaxov (Artis Omnis 2021). Vo svojej literárnej tvorbe spája prvky trileru, krimi a sci-fi. Jeho novela Hypnos vyhrala súťaž Detektívka roka 2013 (knižne 2014). Neskôr mu vyšiel sci-fi triler V tieni Zeme (Artis Omnis 2018).


Súvisiace linky

Predstavujeme: Roland Oravský – V tieni Zeme/Nový slovenský scifi triler pokrstil Juraj Červenák

Recenzia – Roland Oravský: V tieni Zeme


26. apríla
Fandom SK - PR
Zdroj informácií