Recenzia: Brandon McYntire: Únosy z hviezd – Bertrandov príbeh a Ostrov 2289

Únosy z hviezd
Ostrov 2289 - obálka

Únosy z hviezd – Bertrandov príbeh a Ostrov sú dve rozdielne knihy. Či knižôčky. No majú spoločného autora (Slováka píšuceho pod menom Brandon McYntire), spoločné rysy, nedostatky a iné znaky. Preto si myslím, že je zbytočné opakovať dvakrát to isté. Z tohto dôvodu recenzie spájam do jednej.

No na úvod…

VAROVANIE!

Nečítajte túto recenziu, ak veríte, že pozemšťanov unášajú emzáci!
Nečítajte žiadnu z menovaných kníh ak nechcete, aby vaše IQ kleslo a tlak stúpol!

Únosy z hviezd sú napísané na základe rozprávania tajomného muža, ktorý je už od detstva unášaný mimozemskou civilizáciou. S autorom sa tento neznámy – v príbehu nazvaný Bertrand –, podelil o svoje pocity a stavy tesne pred únosom, počas testov, ktoré na ňom mimozemšťania vykonávajú, a aj o tie, ktoré zažíva po prebudení v teple domova. Okrem toho máme možnosť nahliadnuť do Bertrandových astrálnych zážitkov, prejavujúcich sa u neho už celé roky. Priam prorocky mu ukazujú minulosť aj neskutočne vzdialenú budúcnosť. Autorov zdroj predkladá mnoho dôkazov, ktoré svedčia o únosoch a o tom, že mnoho ľudí netuší, že aj oni sú predmetom bádania iných civilizácií.

Po zdĺhavom úvode s „hlbokými“ úvahami, prečo odjakživa pozeráme na hviezdne nebo, veríme na anjelov, čo sú sny atď., sa prebojujeme k spletitej argumentácii, že indície o mimozemskom výskume na ľuďoch sú všade okolo nás. No my sa klameme, pestujeme sebaklam, respektíve radšej žijeme v klame. Dôkazy sú jasné a pochopiteľné. Ale keď sa na všetko pozrieme bližšie a s otvorenými mysľami, zistíme, že ich vlastne pochopiť nedokážeme. Znie to nezmyselne? To je iba začiatok, zahrievanie…

Postupne sa dozviete ešte viac šokujúcich informácii, pred ktorými zatvárate oči.

  1. Ochoreli ste v lete? Boli ste jednoznačne unesení, pretože v lete predsa prechladnúť a ochorieť nemôžete. To emzáci do vás vložili chorobu, nejaký ten testík sa im vymkol z rúk. Aj stredoveké epidémie moru vznikli kontamináciou obilia vesmírnymi baktériami…
  2. Vyhodila sa vám cez noc vyrážka, pľuzgierik či štípanec? Uniesli vás a toto sú prejavy vykonaných pokusov.
  3. Ak sa v noci, či ráno zobudíte dezorientovaní… platí bod 1 a 2. Stali ste sa obeťou únosu.

Nuž, nechcite byť v koži neznámeho muža, ktorý sa autorovi otvoril a poskytol mu svedectvo o svojich problémoch s vesmírnymi bytosťami. Veď on musí byť z tých protichodných informácii úplne zmätený! Raz mu neznáme vyššie bytosti povedia, že svet vôkol nás (a my s ním) je umelo vytvorený na účely výskumu, inokedy sa dozvedá, že sme dielo Božie.

Fantastická je časť, kde spisuje odkaz od mimozemskej bytosti, ktorá k nemu prišla v podobe jednej zo sôch z Veľkonočných ostrovov.

Kniha je vydaná samonákladom. Vydavateľ ju napísal, editoval, navrhol obálku… skrátka je to iba jeho dielko. A je to vidno. Žiaden editor by totiž nepustil do sveta chyby, aké sú v tejto knihe. Štylistika je často strašná. Neustále sa opakujúce slová, slovné spojenia či otázky by v románe zrelého a dobrého autora snáď vystupňovali napätie. No McYntire nie je dobrý, ani zrelý spisovateľ. To, čo takto dosiahol, je čitateľov zmätok, podráždenosť a nechuť pokračovať v čítaní. Hlavne, ak vám niekoľkokrát zopakuje už párkrát povedané. Mnohými filozofickými úvahami si sám odporuje. Predkladané pravdivé a viditeľné dôkazy vzbudia na tvári každého čo len trošku rozhľadenejšieho človeka úsmev. No a niekomu možno tieto zaručene pravdivé príbehy o únosoch pripomenú rozprávanie psychicky chorého strýka, ktorého úžasné historky sme ako deti neskutočne žrali…

Ak máte chuť zistiť, kto je Yety (nemyslím tým jedno z áut koncernu Škoda), akou vesmírnou veľmocou bude Mexiko, prípadne si prečítať zaručene pravdivo opravený biblický príbeh o Adamovi, Eve a Sathanovi… Smelo do toho! Určite si knihu Únosy z hviezd kúpte. O zábavu budete mať postarané.

Poviedku Ostrov začal autor písať ešte na základnej škole. Na dlhé roky mu zmizla, až ju teraz, v dospelosti, náhodou objavil a dopísal. Žiaľ.

Na Barentsovom ostrove sa nachádza tajomná základňa. Do nej sú umiestňovaní ľudia, ktorí netušia, prečo tam sú. Jedného dňa sa u nich zjavili tajomní muži v čiernom. Potichu ich sledovali, ľudia zrazu upadli do bezvedomia a prebrali sa až pod sklenenou kupolou na ďalekom zasneženom severe. Nikto z nich netuší, čo spáchali, ako dlho sú už preč z domovov a dokedy tam zostanú. Story sa točí okolo Henrika, tiež uväzneného na Barentsovom ostrove. Aj on každý deň kladie ruky do Touch handu , čo je akýsi detektor lži. Ten mu kladie otázky, na ktoré musí pravdivo odpovedať. Potom posedáva v spoločenskej miestnosti a nevie sa začleniť medzi ostatných. Všetko zmení smer, keď do jeho izby, v základni pod kupolou, vtrhne žena v červenej kombinéze a muži v čiernom, ktorí sa ho pokúšajú dostať preč.

Poviedku začalo písať dieťa a dieťa ju dokončilo. Na štýle písania neuvidíte žiaden náznak vyzretosti, vypísanosti, niečogho, čo by čitateľa presvedčilo, že celý príbeh nie je školská slohová úloha. Dej je jednoduchý, obsahuje logické omyly, postavy sú plytké, no tieto nezrovnalosti sa v konečnom dôsledku stávajú druhoradými. To, čo si čitateľ bude všímať v prvom rade, sú chyby v stavbe viet a opätovné opakovanie už niekoľkokrát zopakovaného. Autor znovu a opäť používa tie isté slová, slovné spojenia vo vetách idúcich po sebe. V prvej spomínanej publikácii a ani v tejto sa tým napätie nezvýšilo. Čitateľa to akurát len otrávi. Tiež pre istotu nehľadajte zmysel niektorých viet. McYntire veľmi rád začína napr. prítomným slovesným časom, plynule prechádza do minulého, aby odsek zakončil v budúcom čase. A ty, milý čitateľ, vyber si, či sa to odohráva, odohralo, či len odohrá…

Čo dodať na záver? Radšej nič. Ak nemáte problém s poviedkou písanou na úrovni násťročného mládenca, máte zbytočných pár eur alebo neviete, čo s voľným časom, určite si Ostrov prečítajte.


Únosy z hviezd
Autor: Brandon McYntire
Vydavateľstvo: Mateja Branko
Rok vydania: 2017
Počet strán: 76
Väzba: brožovaná
ISBN: 9788097274931

Knihu Únosy z hviezd – Bertrandov príbeh si môžete kúpiť v Martinuse momentálne so zľavou 5 %, pre podrobnosti kliknite na tento link


Ostrov 2289
2. diel série V meste LOIST
Autor: Brandon McYntire
Vydavateľstvo: Mateja Branko
Rok vydania: 2017
Počet strán: 60
Väzba: brožovaná
ISBN: 9788097257156

Knihu Ostrov 2289 si môžete kúpiť v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


15. mája 2018
Ena