Hlasovanie o víťazovi súťaže Ohnivé pero Q1 2016

Ohnivé pero

Tohoročné jarné kolo súťaže Ohnivé pero Q1 2016, ktoré je už 18. v poradí, s predstavovaním súťažných poviedok skončilo. Od februára 2016 bolo našom webe prezentovaných 27 poviedok. Pribudlo nových autorov, mysterióznych a metafyzických zážitkov, dočkali sme sa aj textu, ktorý musel byť uvedený s obmedzením veku čitateľov. Viackrát sa objavili návody na záchranu sveta a tiež sa našli texty s humorným nábojom. V mene autorov ďakujem všetkým čitateľom za ich priazeň a konštruktívne komentáre k súťažným textom. A teraz zostáva posledná radostná povinnosť – rozhodnúť o víťazovi.

Ktorú poviedku vyberiete ako najlepšiu?

Stručne si pripomeňme víťazov predchádzajúcich kôl:

Q2 2015 vyhrala Alica Rumanová s poviedkou Poludníček.

Q1 2015 vyhrala Mária Juríková s poviedkou Správne rozhodnutie.

Q2 2014 vyhral Jan A. Braun s poviedkou Mňáááu aneb kvantová mechanika a relativita je zrádná záležitost.

Q1 2014 vyhrala Bea Tomash s poviedkou Kvapka na odvahu.

Q2 2013 vyhral Culter s poviedkou Zviera chce žrať.

Q1 2013 vyhrala Bea Tomash s poviedkou Obyčajný deň (pôvodný víťaz hlasovania sa vzdal svojho miesta v jej prospech).

Q2 2012 vyhral Mayo s poviedkou Tunely.

Q1 2012 vyhral Dodo Hanes s poviedkou Reality šou.

Q2 2011 vyhral Janko Iša s poviedkou Pád.

Q1 2011 vyhral Richard ´Regis´ Zamec s poviedkou Rodinný amulet.

Q2 2010 vyhral Zdeno ´Ash´ Mikláš s poviedkou Posledné krkavčie pierko.

Q1 2010 vyhrali: Alexander Rybak s poviedkou Tichá noc.

Q3 2009 vyhral: Lamahe s poviedkou Dostatočný trest.

Q2 2009 vyhrali: Alexander Rybak s poviedkou Dobrá kúpa a Zdeno „Ash“ Mikláš s poviedkou Smrad.

Q1 2009 vyhrala Soňa Lantajová s poviedkou Čistá provokácia.

• V Q4 2008 zasadol na pomyslený kvetinový trón pre víťaza Miloš Ferko s poviedkou Trón pre kráľovnú.

Systém hlasovania je rovnaký ako dosiaľ. Každý hlasujúci musí označiť štyri súťažné súťažné poviedky (hlasuje sa za poviedku, nie za autora), avšak POZOR, pri hlasovaní záleží na poradí. To znamená, že zo štyroch poviedok, ktoré vyberiete, PRVÁ, za ktorú kliknete, dostane najviac bodov (4) a ŠTVRTÁ najmenej (1). Body, ktoré ste svojmu favoritovi priradili, sa vám ukážu hneď po zakliknutí príslušnej poviedky. Ostatným poviedkam, ktoré neoznačíte, zostane 0 bodov, ale nevadí, možno sa zapáčia inému čitateľovi.

UPOZORNENIE: Hlasujúci, ktorý nezaklikne 4 poviedky, bude diskvalifikovaný a jeho hlas bude škrtnutý!

Hlasovať môžete do 31. 5. 2016. Víťaza 1. kola súťaže Ohnivé pero 2016 ohlásime 6. júna 2016 a e-mailom si dohovoríme výber a spôsob zaslania cien.

Víťaz teda dostane kolekciu kníh z ponuky vydavateľstiev Artis Omnis, Hydra, Vydavateľstvo spolku slovenských spisovateľov, Fantom Print alebo audiokníh z Audioteka.com podľa vlastného výberu (z ponuky). Aby čitatelia neobišli nakrátko, knižnú odmenu získa aj jeden z hlasujúcich. Knihy víťazovi i výhercovi zašleme po dohode čo najskôr.

Oprášte si teda spomienky, tí zábudlivejší ešte môžu preletieť jednotlivé súťažné poviedky, a pristúpte k hlasovaniu o víťazovi Ohnivého pera Q1 2016.

Nezabudnite – tu za svoj hlas dostanete viac než sľuby!


Hlasovací formulár

Hlasovanie je ku dňu 1. 6. 2016 uzavreté, výsledky oznámime 6. 6. 2016.


Najbližšie kolo Ohnivého pera Q2 2016 začína v septembri 2016. Netreba sa teda s posielaním nových súťažných prác ponáhľať, ale môžete si naplno užiť prázdniny a dovolenky. Autori môžu využiť čas cibrením si svojich schopností pracovať s textom a vytvoriť čítavú, konkurencieschopnú mikropoviedku. Túto po zrelom rozhodnutí môžu zaslať e-mailom ako prílohu v textovom súbore typu .docx alebo .txt na adresu alexandra.pavelkova@fandom.sk. Ako predmet použijú heslo Ohnivé pero. Tí, pre ktorých to nie je samozrejmosťou, by sa mali v e-maili pokúsiť zmysluplne formulovať, kvôli čomu nám text posielajú. Do e-mailu tiež nezabudnú napísať názov poviedky (ak nie je priamo v texte poviedky), svoje meno alebo meno, pod ktorým si prajú, aby bola poviedka uverejnená. Pre istotu môžu nádejní súťažiaci vopred nahliadnuť do podmienok súťaže Ohnivé pero. Odporúča sa autorom vynechať z textu grafické barličky ako sú kurzíva či bold, pretože kto nedokáže osobu, čin či jav zvýrazniť jazykovými prostriedkami, tomu už finty s písmom nepomôžu.

Najnovšie aktuality o súťaži Ohnivé pero sa dozviete aj na facebookovskej stránke súťaže.

Zároveň ďakujeme čitateľom za doterajšiu priazeň a v Ohnivom pere sa stretneme zasa na jeseň.


16. mája 2016
Alexandra Pavelková