Ohnivé pero Q1 2011 – hlasovanie

So stúpajúcimi teplotami to čitateľov stále viac láka k vode a do lesa než k monitoru. Ktože by už súťažné poviedky čítal, nieže ešte písal. Nastal teda čas vyhodnotiť aj prvé tohoročné kolo súťaže Ohnivé pero.

Do tohto kola sa zapojilo 22 poviedok rôznej kvality, ktorú ste vo svojich komentároch nahlas posúdili vy, čitatelia. Dozaista preto nebude pre vás ťažké priradiť k štyrom poviedkam svoj hlas a tak určiť víťaza.

Stručne si pripomeňme víťazov predchádzajúcich kôl:

Q2 2010 vyhral Zdeno ´Ash´ Mikláš s poviedkou Posledné krkavčie pierko.

Q1 2010 vyhrali: Alexander Rybak s poviedkou Tichá noc.

Q3 2009 vyhral: Lamahe s poviedkou Dostatočný trest.

Q2 2009 vyhrali: Alexander Rybak s poviedkou Dobrá kúpa a Zdeno „Ash“ Mikláš s poviedkou Smrad.

Q1 2009 vyhrala Soňa Lantajová s poviedkou Čistá provokácia.

• V Q4 2008 zasadol na pomyslený kvetinový trón pre víťaza Miloš Ferko s poviedkou Trón pre kráľovnú.

Pripomeňme si systém hlasovania. Každý hlasujúci musí označiť štyri súťažné poviedky, avšak pri hlasovaní záleží na poradí. To znamená, že zo štyroch poviedok, ktoré vyberiete, prvá dostane najviac bodov (4) a štvrtá najmenej (1). Čísla, ktoré sa po zakliknutí objavia pri poviedkach, znamenajú poradové miesto (1. až 4.). Ostatným poviedkam, ktoré neoznačíte, zostane 0 bodov, ale nevadí, možno sa zapáčia inému čitateľovi. Hlasovať môžete do 26. júna, potom si môžete vyzdvihnúť vysvedčenia či ušetrené peniažky a hajde na prázdniny a dovolenky. Víťaza 1. kola súťaže Ohnivé pero 2011 ohlásime 27. júna 2011, takže niektorí si do prázdninovej a dovolenkovej batožiny pribalia knižné odmeny.

Víťaz 1. kola súťaže Ohnivé pero dostane kolekciu kníh z vydavateľstva FantomPrint a ďalších vydavateľstiev. Aby čitatelia neobišli nakrátko, knižnú odmenu získa aj jeden z hlasujúcich, ktorého vyžrebuje počítač.

Oprášte si teda spomienky, tí zábudlivejší ešte môžu preletieť jednotlivé súťažné poviedky, a pristúpte k hlasovaniu o víťazovi Ohnivého pera Q2 2010. Nezabudnite – tu za svoj hlas dostanete viac než sľuby!

Najbližšie kolo Ohnivého pera Q2 2011 začína v septembri, netreba sa teda s posielaním nových súťažných prác ponáhľať. Autori môžu využiť čas cibrením si svojich schopností pracovať s textom a vytvoriť čítavú, konkurencieschopnú mikropoviedku. Túto po zrelom rozhodnutí môžu zaslať e-mailom ako prílohu v textovom súbore typu .word alebo .txt na adresu alexandra.pavelkova@gmail.com. Ako predmet použijú heslo Ohnivé pero a v e-maili sa pokúsia zmysluplne použiť pár zázračných slovíčok, ktoré ich kedysi dávno naučila mama (pre totálnych sklerotikov to znamená aspoň slová „dobrý deň“ a „ďakujem“). Do e-mailu tiež nezabudnú napísať názov poviedky (ak nie je priamo v texte poviedky), svoje meno alebo meno, pod ktorým si prajú, aby bola poviedka uverejnená. Pre istotu môžu nádejní súťažiaci vopred nahliadnuť do podmienok súťaže Ohnivé pero.

Aby sme skalným čitateľom tento medzičas nejako zaujímavo vyplnili, vymysleli sme pre vás zaujímavé čítanie, s ktorým sa môžete stretávať každý pondelok.


30. mája 2011
Alexandra Pavelková