Predstavujeme - Richard Brenkuš: Satamaranga

Satamaranga obálka

Vydavateľstvo Artis Omnis chystá ďalšiu fantastickú novinku, tentokrát politický urban techno scifi triler Satamaranga od Richarda Brenkuša. Kniha by sa mala dostať na pulty kníhkupectiev začiatkom októbra tohto roku.


Anotácia

Keď zdrvení rodičia zistia, kto môže za smrť ich malého syna, pomsta nenechá na seba dlho čakať. Spustí sa reťazová reakcia a nič už nie je ako predtým. Toto nie je o rozprávka o superhrdinoch, ale desivý sen o ľuďoch, ako sme my. Príbeh o pomstychtivom páre, špinavých politikoch, vašich susedoch, krčmových revolucionároch, tajných agentoch a vládcoch sveta, ktorí sa chtiac-nechtiac stanú aktérmi zvláštnej špirály udalostí.

Budete sa smiať. Bude vás z toho mraziť. Budete im fandiť. Satamaranga – to je návod na ovládnutie sveta od autora Sabotáže na okraji vesmíru.


Krátka ukážka z knihy

Uvažoval som o vlastnom biznise, ale dostať sa z dohľadu Ríše hraničilo s nemožným. Vedel som len o dvoch spôsoboch, ako zanechať aktívnu službu.

Prvá by znamenala predstierať vlastnú smrť. To bolo problematické. Síce som v Inštitúte poznal patológa, ktorý mal u mňa dlh, ale aj keby som zohnal alebo narýchlo vyrobil na uhol zhorené telo vo vraku auta a sfalšoval svoje dentálne a DNA záznamy, minimálne jeden človek by stále vedel, že som nažive. Tak sa nezomiera. Okrem toho, Inštitút náhodne exhumoval a spätne analyzoval pozostatky bývalých agentov. Interná smernica zakazovala kremáciu. Nebol som prvý, kto chcel odísť.

Druhá možnosť bola stratiť sa. Aj to bolo problematické. Pri nevyjasnenom zmiznutí by po mne pátrali aspoň rok. Okrem toho by všetci agenti Inštitútu dostali moju fotku a profil. Bolo to problematické, stále však lepšie, než riskovať prezradenie. Nikomu som neveril až tak. Vybral som si dlhšiu dovolenku. Povedal som, že idem do tajgy. Vytvoril som presvedčivú stopu – letenky, ubytovanie, svedkovia. V miestnom obchode som nakúpil veci na zimný kemping a hneď v prvý deň som vyrazil do lesa na snežnom skútri. Potom som nočným vlakom utiekol na západ, do zeme klaunov.

Knihu Satamaranga si môžete predobjednať v Martinuse so zľavou 5 %, pre podrobnosti kliknite na tento link


Dlhšia ukážka z knihy


Podrobnosti o knihe

Názov: Satamaranga
Žáner: politfiction, scifi, triler
Autor: Richard Brenkuš
Vydavateľstvo: Artis Omnis
Rok vydania: 2020
Väzba: pevná s prebalom
Rozmer: 130×200
Počet strán: 192
ISBN: 978–80–8201–072–8


O autorovi

Richard Brenkuš (1984) sa do čitateľského povedomia dostal vďaka literárnym súťažiam Martinus Cena Fantázie, Fantasy Award a Cena ScifiKozmos, kde poroty ocenili jeho dravý štýl a svieže nápady. V roku 2016 vyšiel jeho temný, vysoko hodnotený post-apo triler Sabotáž na okraji vesmíru. Pochádza z Tvrdošoviec, žije v Prahe s manželkou a dvoma synmi.


Súvisiace linky

Odhaľte Sabotáž na okraji vesmíru Richarda Brenkuša

Recenzia – Richard Brenkuš: Sabotáž na okraji vesmíru (Martin Kochlica)

Recenzia – Richard Brenkuš: Sabotáž na okraji vesmíru (William Nay)


18. septembra 2020
Fandom SK - PR
Zdroj informácií