Predstavujeme: Fantasy séria Leigh Bardugo zo sveta Griša vrcholí knihou Povstanie ničoty

Povstanie ničoty - obálka

Izraelsko-americká spisovateľka Leigh Bardugo je známa tým, že vo svojich príbehoch vytvára prepracovaný mystický svet. V sérii Griša predstavila čitateľom young adult žánru boj proti temným silám, ktorý spočíva na pleciach hlavnej hrdinky Aliny. Záverečný diel trilógie ponúka napätie a množstvo dejových zvratov.

Séria Griša začína knihou Tieň kostí, na ktorú nadväzuje Zajatie búrky. Dramatickú trilógiu uzatvára novinka z Vydavateľstva SLOVART – Povstanie ničoty v preklade Ivany Cingelovej.


Anotácia

Alina Starková, oslabená po posledných bojoch, sa hlboko v starobylej sieti tunelov a jaskýň musí uchýliť pod pochybnú ochranu fanatikov, ktorí ju uctievajú ako svätú. Ona pritom stále dúfa, že sa jej podarí uloviť nepolapiteľného vtáka ohniváka, a že princ na úteku žije. Pri odhaľovaní Temnanových tajomstiev však vypláva na svetlo sveta minulosť, ktorá navždy zmení chápanie ich puta a moci, ktorou vládne. Vták ohnivák je to posledné, čo delí Ravku od zničenia – no cena za jeho získanie by mohla byť budúcnosť, o ktorú Alina bojuje. Dej plný akcie, odvahy a intríg zaujme každého fanúšika mystického sveta s fantastickými prvkami.


V apríli 2021 vychádza na streamovacej platforme Netflix aj originálny seriál s názvom Shadow and Bone, v ktorom sa okrem postáv z Griše objavia aj hrdinovia série Vrania šestka.


Knihu Povstanie ničoty si môžete kúpiť napríklad v Martinuse momentálne so zľavou až 11 %, pre podrobnosti kliknite na tento link

E-knihu Povstanie ničoty si môžete okamžite stiahnuť Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


Podrobnosti o knihe

Povstanie ničoty
Séria: Griša, 3. časť
Žáner: fantasy
Autorka: Leigh Bardugo
Žáner: fantasy
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: 2021
Jazyk: slovenský
Preložila: Ivana Cingelová
Počet strán: 208
Väzba: brožovaná
ISBN: 9788055645681


O autorke

Leigh Bardugo sa so sériou Griša sa dostala do rebríčka najpredávanejších autorov New York Times. Autorka sa narodila v Jeruzaleme, vyrastala v južnej Kalifornii a vyštudovala univerzitu v Yale. Dnes žije v Los Angeles, kde neustále pracuje na nových príbehoch. Od autorky vyšiel v roku 2021 vo Vydavateľstve SLOVART aj titul Deviaty spolok, za ktorý dostala pochvalnú recenziu od svetoznámeho autora Stephena Kinga: „Najlepší fantasy román, aký som v posledných rokoch čítal, pretože je o skutočných ľuďoch. Bardugo oplýva geniálnou predstavivosťou a od jej knihy – plnej šokujúcich scén a zvratov – som sa nedokázal odtrhnúť.“


Súvisiace linky

Recenzia – Leigh Bardugo: Zajatie búrky

Predstavujeme – Leigh Bardugo: Zajatie búrky

Recenzia – Leigh Bardugo: Zjazvený kráľ

Predstavujeme – Leigh Bardugo: Zjazvený kráľ

Rozhovor: Ako spisovateľka Leigh Bardugo zvláda karanténu


14. apríla
Fandom SK - PR
Zdroj informácií