Vychádza nová Pavelková - Údolie ľalií

Udolie lalii - obalka
Alexandra Paveková profilovka

Po niekoľkoročnej prestávke prichádza na knižné pulty fantasy od Alexandry Pavelkovej. Poviedková kniha Údolie ľalií vychádza v júni vo vydavateľstve Slovart.


Anotácia

Je včasná jar a ľalie zlatohlavé ešte nekvitnú – dokonca ani v teplom údolí, ktorým preteká rieka Slatina. Nevinná obhliadka chalupy sa takmer zmení na tragédiu. Nečakaná búrka zvedie pod jednu strechu ľudí z rôznych miest, s rôznymi povolaniami, názormi a životnými prioritami. Kým zúria živly, krátia si čas rozprávaním príbehov. Pritom, chtiac či nechtiac, postupne odhaľujú aj svoje povahy, sklamania, motivácie a ciele. Príbehy, hoci aj vymyslené, majú totiž moc vnárať sa do duší, premieňať túžby, postoje a snáď aj skutočnosť. Pretože príbehy chcú žiť. Slovanská i cudzozemská mytológia sa prelína s realitou, história si hľadí z očí do očí so súčasnosťou. Ku koncu už nikto nie je tým, čím sa zdal na začiatku. A možno o to príbehom šlo – aby boli vypovedané a aby menili ľudí a s nimi i históriu.

Alexandra Pavelková vydala vo Vydavateľstve SLOVART v roku 2006 cyklus príbehov o vedme Vimke, ktorý je situovaný do prostredia našich dejín a mytológie. V tomto svete má počiatok aj nasledujúca poviedková kniha – Údolie ľalií.


Podrobnosti o knihe

Názov: Údolie ľalií
Autorka: Alexandra Pavelková
Žáner: fantasy
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: 2015
Počet strán: 352
Väzba: pevná s prebalom
Obálka: Jana Šouflová
Jazyk: slovenský
ISBN: 9788055613321


O autorke
Alexandra Pavelková je slovenskou spisovateľkou sci-fi a fantasy. Počas takmer dvadsiatich rokov, čo sa venuje písaniu, publikovala samostatne a spoluautorsky deväť kníh, z ktorých viac než polovica vyšla aj v ďalších jazykových mutáciách – v češtine a poľštine. Je autorkou prvého slovenského románu v žánri fantasy a spoluautorkou prvej slovenskej románovej trilógie v tomto žánri. Je taktiež prvou slovenskou autorkou, ktorej sa podarilo získať prestížne česko-slovenské ocenenie – Mlok v Cene Karla Čapka. Okrem toho je nositeľkou hádam všetkých ocenení, ktoré môže autor fantastiky na Slovensku či v Česku získať – za všetky spomeňme napríklad víťazstvo v Cene Gustáva Reussa, v Cene Fantázie a ocenenie European Encouragement Award. Okrem kníh publikovala množstvo poviedok slovenských a českých antológiách a niektoré antológie editovala. Publikuje filmové a knižné recenzie, bloguje, prednáša na rôznych podujatiach, je porotkyňou literárnych súťaží. Je šéfredaktorkou portálu Fandom.sk, ktorý sa venuje fantastickému dianiu na Slovensku a v zahraničí, a venuje sa podpore a propagácii začínajúcich autorov.


7. mája 2015
Fandom SK - PR