VIECC Vienna Comic Con 2020 oznámil prvé mená hviezd, príde aj Higlander

V dňoch 21. a 22. novembra 2020 sa v Messe Wien už tradične uskutoční jedno z najväčších popkultúrnych podujatí v strednej a východnej Európe: „VIECC Vienna Comic Con“ a „VCA Vienna Challengers Arena performance by Magenta".

Bude síce tento rok sprevádzaný najprísnejšími zdravotnými a bezpečnostnými opatreniami, no organizátori aj napriek tomu sľubujú opäť neopakovateľný zážitok. Fanúšikovia si od 4. až do 16. augusta 2020 môžu zakúpiť lístky v predpredaji so zľavou do výšky až 50 %. Následne už budú vstupenky dostupné za obvyklú cenu (v závislosti od vekovej kategórie) na stránke conu. Skalným fanúšikom určite neuniknú limitované VIP, Super VIP a Ultra VIP vstupy.


Slávny návštevník zo Škótskej vysočiny vo Viedni

Christopher Lambert bol a vždy bude len jeden. Nezabudnuteľný predstaviteľ nesmrteľného škótskeho bojovníka má už teraz zbalený meč aj kilt a je pripravený spoznať v novembri fanúšikov Highlandera zo strednej Európy aj Slovenska.

Christopher Lambert v úlohe Connora MacLeoda vo filmovej sérii Highlander © Laurence Wreford

Na zozname hosťujúcich hviezd nechýba ani mladá, talentovaná Holanďanka Willow Creative, ktorá poteší fanúšikov cosplay svojimi najnovšími dielami. A keď už sme pri cosplayi, aj tento rok sa návštevníci môžu tešiť na „VIECC Championship of Cosplay“ – najprestížnejšiu cosplay súťaž v strednej a východnej Európe. Ak si myslíte, že môžete súperiť s elitou, pošlite si prihlášku do 25 októbra 2020. Latka je nastavená vysoko aj pre autorov fantasy. Spisovateľ Kai Meyer, ktorý má na konte už viac než 50 úspešných kníh, patrí v žánri medzi legendy a sekundovať mu budú ďalší úspešní scenáristi, tvorcovia audio kníh a komiksov.


Viac informácií nájdete aj v slovenskej verzii na stránke VIECC a Challengersarena.


Foto: Christopher Lambert v úlohe Connora MacLeoda vo filmovej sérii Highlander © Laurence Wreford


13. augusta
Fandom SK - PR
Zdroj informácií