Predstavujeme - Ransom Riggs: Mapa dní – štvrtý príbeh série O neobyčajných deťoch slečny Peregrinovej

Mapa dni_obalka

Dobrá správa pre slovenských čitateľov bestsellerovej série Neobyčajné deti slečny Peregrinovej: jej štvrté pokračovanie práve vychádza v preklade Martiny Fedorovej vo vydavateľstve Lindeni. Román Mapa dní od amerického autora Ransoma Riggsa predstaví prekrásny nový svet, nepredstaviteľné hrozby a nové napínavé dobrodružstvá.


Napínavý fantastický príbeh je skvelým čítaním nielen pre tínedžerov, ale aj dospelých, ktorí si radi vychutnávajú tajomné a temné dobrodružstvá. Mapa dní je prvá kniha novej trilógie celosvetovo úspešnej série a po prvý raz je umocnená plnofarebnými strašidelnými dobovými fotografiami. Výhodou pre tých, čo ešte svet slečny Peregrinovej nepoznajú, je fakt, že štvrtú knihu môžu čítať aj bez znalosti predchádzajúcich dielov. Aj keď, neprečítať aj tie sa vážne neoplatí. Vo štvrtom pokračovaní sa Jacob vracia na rodnú Floridu, potom ako odvrátil hrozbu zániku sveta slečny Peregrinovej. Je naspäť tam, kde sa jeho príbeh začal, s tým rozdielom, že teraz má po boku slečnu Peregrinovú, Emmu a ostatných nezvyčajných priateľov. Pokojné dni na pláži preruší objav bunkra, ktorý patril Jacobovmu starému otcovi. Jacob postupne odhaľuje nebezpečné dedičstvo a pravdy, ktoré boli jeho súčasťou dávno predtým, ako sa stal neobyčajným.


Ransom Riggs vyrastal na Floride, no teraz je jeho domovom kraj neobyčajných detí – Los Angeles. Bol vychovaný na pravidelnom prísune strašidelných príbehov a britskej komédii, čo pravdepodobne vysvetľuje, prečo píše takéto prazvláštne romány. Jeho séria o deťoch slečny Peregrinovej sa stala celosvetovým bestsellerom a vznikol podľa nej fantastický film z dielne Tima Burtona. Fascinujú ho staré fotografie, jedna taká ho inšpirovala k napísaniu prvej knihy slávnej série.

„Americké slučky sú zväčša nezmapované a neznáme – najmä pre slečnu Peregrinovú a jej európskych náprotivkov. Takže odhalenie alebo vytvorenie americkej Mapy dní sa pre nich rýchlo stane prioritou, ak nie posadnutosťou,“ tajomne hovorí autor o štvrtom pokračovaní bestsellerovej lahôdky. A Kirkus Review len dodáva: „Chutná paleta zimomriavok, vzrušenia a chechtania.“


Knihu Mapa dní si môžete kúpiť napríklad v Martinuse momentálne so zľavou 5 %, pre podrobnosti kliknite na tento link

Podrobnosti o knihe:

Mapa dní (orig.: A Map of Days)
Žáner: fantasy
Autor: Ransom Riggs
Vydavateľstvo: Lindeni
Rok vydania: 2020
Jazyk: slovenský
Preklad: Martina Fedorová
Počet strán: 496
Väzba: pevná s prebalom
ISBN: 9788056618059


18. decembra 2020
Fandom SK - PR
Zdroj informácií