Predstavujeme – N. K. Jemisin: Piate ročné obdobie

Piate ročné obdobie

Prvý diel oceňovanej fantasy série Zlomená zem od americkej autorky N. K. Jemisin si už môžete prečítať v slovenskom preklade.


Anotácia

V jediný deň sa udejú tri strašné veci. Essun, obyčajná žena z malého mesta, sa vráti domov a zistí, že jej manžel brutálne zavraždil ich syna a uniesol dcéru. Medzitým padne mocná ríša Sanze, ktorej inovácie boli tisíc rokov základom civilizácie, a väčšina jej obyvateľov umrie pre pomstu šialenca. Najhoršie zo všetkého však je, že sa objavila červená prasklina, ktorá sa tiahne srdcom rozľahlého kontinentu nazývaného Nehybnosť, a chrlí do vzduchu toľko popola, že môže zatemniť oblohu na celé roky. Alebo storočia.

Essun sa musí vydať po stopách trosiek svojej rodiny cez smrtonosnú, umierajúcu krajinu. Bez slnečného svetla, čistej vody či ornej pôdy a len s obmedzeným množstvom zásob hrozí Nehybnosti vojna: boj na život a na smrť medzi národmi, no nie o moc alebo územie, ale o základné zdroje potrebné na to, aby prežili dlhú temnú noc. Essun nezáleží na tom, či sa svet okolo nej zrúti. Ak bude musieť, zničí ho aj sama, len aby zachránila svoju dcéru.


Ukážka z knihy

Pre zobrazenie ukážky kliknite na link: Ukážka z knihy N. K. Jemisin: Piate ročné obdobie


Piate ročné obdobie (orig.: The Fifth Season)
Séria Zlomená zem, 1. kniha
Žáner: fantasy
Autorka: N. K. Jemisin
Vydavateľstvo: Lindeni
Jazyk: slovenský
Preklad: Zuzana Trstenská Kamenská
Rok vydania: 2024
Počet strán: 448
Väzba: pevná s prebalom
ISBN: 9788056639085


Knihu Piate ročné obdobie si môžete predobjednať napríklad v Martinuse momentálne so zľavou až 15 % (zľava platí do 29. 3. 2024), pre podrobnosti kliknite na tento link


O autorke

N. K. Jemisin je prvá autorka, ktorá získala prestížne ocenenie Hugo Awards za najlepšiu science fiction alebo fantasy knihu v troch po sebe nasledujúcich rokoch – v roku 2016 za román Piate ročné obdobie, 2017 za pokračovanie The Obelisk Gate (Obelisková brána) a 2018 za tretí diel The Stone Sky (Kamenná obloha). Prvý a zatiaľ jediný raz tak získali túto rešpektovanú cenu všetky diely trilógie. V roku 2020 získala autorka svoju štvrtú cenu Hugo Award za knihu Emergency Skin.


22. marca
Fandom SK - PR
Zdroj informácií