Anketa: Nominujte fantastickú osobnosť roka - FÓR 2018

for-logo-2019-jpg-800x800

Najlepšiu a najhoršiu fantastickú knihu roka 2018 už poznáme. Teraz prišiel čas zaoberať sa aj ľuďmi, ktorí stoja za tým, aby aj na Slovensku bola dobrá fantastika dostupná. Zaujala vás v uplynulom roku nejaká domáca osobnosť, ktorej činnosť súvisí s fantastikou? Napíšte nám o nej. Denník Fandom SK vyhlasuje anketu Fantastická osobnosť roka – FÓR 2018.


Spisovatelia, režiséri, vydavatelia, maliari, organizátori, vedci, vizionári, kozmonauti, lekári či politici… Pokiaľ vás niekto na našom malom piesočku oslovil natoľko, že by ste mu pririekli titul fantastická osobnosť roka, napíšte nám jeho meno a povolanie, a tým ho nominujete medzi kandidátov na post najfantastickejšej osobnosti roku 2018. Môžete (a nemusíte) uviesť v skratke aj dôvod, prečo túto osobu považujete v oblasti fantastiky za číslo jedna.

Nominujte slovenskú osobnosť za to, čo vykonala v súvislosti s fantastickým dianím v roku 2018, nie v predchádzajúcich rokoch. Mená píšte, prosím, s diakritikou a pokúste sa nezamieňať meno a priezvisko osobnosti. Každý môže nominovať jednu osobnosť. Vyplnený formulár pošlite len raz. Vaša odpoveď je zaslaná, pokiaľ sa pod tlačidlom Odoslať objaví odpoveď: „Ďakujeme za Váš tip. Zoznam nominovaných bude po uzávierke nominácií uverejnený na našej stránke.“

Najduchaplnejšie zdôvodenia nominácií k osobnostiam uverejníme a jeden z nominujúcich získa knihu To od Stephena Kinga.

Anketa FÓR bude prebiehať v dvoch kolách. V prvom kole zozbierame vaše tipy a na ich základe vytvoríme zoznam nominovaných osobností. Do zoznamu nominovaných sa dostane každá osobnosť, ktorú budú v prvom kole nominovať aspoň traja ľudia. V druhom kole zverejníme zoznam nominovaných a pristúpime k hlasovaniu, kde každý čitateľ môže prisúdiť jednej nominovanej osobnosti jeden hlas.

Poznámka: Po skúsenostiach z minulých ročníkov ankety sme upustili od hlasovania v kategórii Zahraničná osobnosť.

Svoje tipy a názory zasielajte priloženým formulárom do 13. marca 2019. Vaše údaje, ktoré uvediete do formulára, budú použité len na účel tejto ankety. Nominujúci, ktorý nevyplní všetky požadované údaje, bude diskvalifikovaný, jeho tip bude neplatný, a tým pádom sám seba ukráti aj o možnosť výhry.

Tešíme sa na vaše tipy!

Upozornenie: Po uzávierke nominácií sa už formulár nezobrazí.


Víťazi predchádzajúcich ročníkov:

ankete FÓR 2017 vyhrala dvojica Andrea Harmanová a Ivan Harman z vydavateľstva Artis Omnis. Za zahraničnú osobnosť čitatelia zvolili spisovateľku Františku Vrbenskú.

ankete FÓR 2016 vyhrala redaktorka a editorka Eva Piarová. Za zahraničnú osobnosť čitatelia zvolili spisovateľku Kláru Smolíkovú.

ankete FÓR 2015 znova vyhrala spisovateľka a publicistka Alexandra Pavelková. Zahraničná osobnosť zarezonovala pomenej, ale prvenstvo získala spisovateľka Vilma Kadlečková.

ankete FÓR 2014 prvenstvo znova získal spisovateľ Juraj Červenák. Na zahraničnej osobnosti sa čitatelia nezhodli, aj keď nápadov bolo mnoho.

ankete FÓR 2013 sa víťazkou v kategórii domáce osobnosti stala spisovateľka a publicistka Alexandra Pavelková a za zahraničnú osobnosť čitatelia vybrali vychádzajúcu hviezdu českej fantastiky Petru Slovákovú.

ankete FÓR 2012 sa víťazom v kategórii domáce osobnosti stal spisovateľ Juraj Červenák a za zahraničnú jednotku čitatelia zvolili spisovateľa Jiřího „Walkera“ Procházku.

Nezabudnite: O tom, kto vyhrá FÓR 2018, rozhodujete znova vy!


27. februára 2019
Fandom SK