Predstavujeme – Zuzana Kuglerová: Riman a kvádska princezná

Riman a kvádska princezná

Zuzana Kuglerová, úspešná slovenská autorka historických románov, prednedávnom prišla s druhou knihou zo svojej veľkej epopeje z obdobia rímsko-kvádskych vojen. Po knihe Rimanka a kvádsky kráľ sa teda čitatelia môžu zoznámiť s Rimanom a kvádskou princeznou.


Anotácia

Štvrté storočie nášho letopočtu je na Slovensku doteraz málo prebádaným historickým obdobím. Pritom skrýva jednu z najvzrušujú­cejších epoch v našich dejinách – väzbu kvádskeho klientskeho kráľovstva na Rímsku ríšu. V Rimanovi a kvádskej princeznej pokračuje príbeh dcéry kvádskeho kráľa Vitrodora Quataldy, ktorá sa rozhodla Rimanom pomstiť za smrť svojho zákerne zavraždeného brata Araharia. K tragickej udalosti došlo počas svadobnej hostiny a obradu, na ktorom si mal Arahario zobrať za ženu dcéru rímskeho cisára Konštantína Veľkého. Úmysel cisára bol dobrý, chcel, aby sa kvádske kráľovstvo stalo ďalšou provinciou rímskej ríše, preto sľúbil jednu zo svojich dcér Arahariovi, ktorý žil na jeho dvore ako rukojemník. Svadbu prekazila nielen cisárova nečakaná smrť, ale aj snaha jeho syna vydať svoju sestru za niekoho vhodnejšieho.

Quatalda sa nedokáže zmieriť s Arahariovou vraždou. Hucká nielen svojho otca, ale aj ostatných vládcov germánsko-kvádskych kmeňov na vojnovú výpravu za Danubius. Začína sa plienenie severných provincií ríše Norica a Panónie. Quatalda získa nielen podporu všetkých barbarských kmeňov, ale aj bytostí z Inosveta, ktoré jej pomáhajú z iného dôvodu: Rímsku ríšu ako oheň zachvátila viera v Ukrižovaného a ony nechcú, aby aj v území za Limes Romanus nahradila vieru v starých bohov.

Pomsta kvádskej princeznej sa môže naplniť. Spočiatku sa zdá, že premení na popol každú rímsku usadlosť, kam vkročí. Má to však jeden háčik. Jej srdce ešte stále patrí Juliánovi, generálovi rímskych légií, ktorého stretla pred rokmi, keď ešte Arahario žil.

Autorka Zuzana Kuglerová je verná svojej povesti kúzelnej rozprávkarky, ktorá vie aj z najstrohejšieho archívneho záznamu vyčariť vzrušujúci príbeh, kde sa svet neviditeľna prelína s historickou realitou. V jej príbehu je všetko, čo má byť v knihe, ktorú nechcete pustiť z rúk, kým ju nedočítate: láska, pomsta, vojna, nečakané stretnutia, obete, straty aj návraty tých, čo sú už dávno oplakaní. Každý, kto má rád historickú fantasy, si v tejto knihe príde na svoje.


Knihu Riman a kvádska princezná si môžete kúpiť v Martinuse momentálne so zľavou 3 %, pre podrobnosti kliknite na tento link


Podrobnosti o knihe

Riman a kvádska princezná
Žáner: historická fantasy
Autorka: Zuzana Kuglerová
Vydavateľstvo: Pars Artem
Rok vydania: 2022
Počet strán: 250
Väzba: pevná
ISBN: 9788089939367


Viac informácií na autorkinej stránke.


30. júna
Fandom SK - PR
Zdroj informácií