Predstavujeme - Stuart Turton: Diabol a temné vody

Diabol a temné vody

Po obrovskom úspechu svojej prvej knihy Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton opäť ponúka čitateľom rovnako pozoruhodnú knihu, ktorá stiera hranice žánrov a invenčne spája to najlepšie z historického románu, klasickej detektívky a gotického hororu.


Anotácia

Píše sa rok 1634 a Samuela Pippsa, najlepšieho detektíva na svete, prepravujú obchodnou loďou Saardam z východindickej Batávie do Amsterdamu, kde ho majú súdiť a popraviť za zločin, o ktorom nikto nič netuší a nie je ani isté, či ho Pipps vôbec spáchal. Sprevádza ho oddaný strážca a pomocník Arent Hayes, ktorý je odhodlaný dokázať priateľovu nevinu. Len čo vyplávajú na šíre more, začne sa na osadenstvo lode valiť jedna pohroma za druhou. Po palube sa zakráda tajomný prízrak. Na lodných plachtách sa zjavuje záhadný symbol. Ktosi vyzabíja všetok dobytok. Pasažierov trápia zlovestné odkazy, ktoré im sľubujú diabolské zázraky a predpovedajú smrť troch ľudí vrátane Samuela Pippsa.

Môže mať toto všetko na svedomí démon? Dokáže Arent s pomocou uväzneného priateľa rozlúštiť záhadu z dávnej minulosti, ktorá spája pasažierov Saardamu a hrozí, že potopí loď a všetci na jej palube zahynú?

Knihu Diabol a temné vody si môžete kúpiť napríklad v Martinuse momentálne so zľavou 5 %, pre podrobnosti kliknite na tento link


Ukážka z knihy

Ukážka z knihy nájdete po kliknutí na tento link


Podrobnosti o knihe

Diabol a temné vody (orig.: The Devil and the Dark Water)
Žáner: historická detektívka, horor
Autor: Stuart Turton
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
Rok vydania: 2021
Jazyk: slovenský
Preklad: Diana Ghaniová
Počet strán: 456
Väzba: pevná
EAN: 9788022023337


Súvisiaci link

Recenzia – Stuart Turton: Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej


16. decembra 2021
Fandom SK - PR
Zdroj informácií