Predstavujeme: Stephen Chbosky: Imaginárny priateľ

Imaginarny priatel

Vo vydavateľstve Ikar práve vyšiel nový mysteriózny príbeh od Stephena Chboskeho s názvom Imaginárny priateľ. Autor na viac ako 600 stranách rozpráva hororový príbeh, z ktorého budete mať po celý čas zimomriavky na celom tele.

Ak ste fanúšikmi mysterióznych trilerov s hororovými prvkami v štýle Stephena Kinga, určite po tejto novinke siahnite. Na prvý pohľad bežný rodinný príbeh z malomesta sa postupne komplikuje. Imaginárny priateľ dokáže a vie pomáhať, no niečo za to chce. A tak zasiahne do životov všetkých obyvateľov mestečka. Stephen Chbosky dokonalo vykresľuje postavy a ich myšlienkové pochody. Originálny príbeh má mnoho zvratov a prekvapení, autor postupne graduje napätie a nechýbajú silné emócie. Ak ste si obľúbili jeho prvú knihu Charlieho malé tajomstvá, Imaginárny priateľ je čosi celkom iné. Jeho napísanie trvalo autorovi neuveriteľných dvadsať rokov.


Anotácia

Slobodná matka Kate Reesová uteká z násilného vzťahu, aby si zachránila život. So sedemročným synom Christopherom zakotvia v malom mestečku v Pensylvánii, ďaleko od všetkého. Odľahlé a zabudnuté miesto, kde by ich nikto nehľadal. Spočiatku sa Mill Grove javí naozaj ako dokonalý úkryt. Raz však Christopher zmizne. Šesť dní ho nik nevie nájsť. Napokon vyjde uprostred noci z lesa na okraji mesta bez viditeľných poranení. Tvrdí, že mu nik neublížil, no nie je schopný opísať, čo sa mu prihodilo. Spomenie len akéhosi dobrého pána, ktorý ho vyviedol na cestu a vzápätí utiekol. Chlapec odvtedy počuje hlasy, trpí ukrutnými bolesťami hlavy a je posadnutý úlohou, akú môže splniť len on – postaviť v lese do Vianoc domček na strome, inak jeho mama a všetci v meste už nikdy nebudú ako predtým.


Ukážka z knihy

„V lese… ublížil ti niekto?“ pokračoval šerif.

Christopher pokrútil hlavou. Nie. Lekár stlačil gombík a merač tlaku vydal škrípavý zvuk, stískal mu ruku. Keď domeral, lekár so škripotom rozlepil manžetu a čosi si zapísal. Christopher počul pero.

Ššš, ššš, ššš.

„Začul si autá? A tak si našiel cestu z lesa?“

Christopher sa pozrel na lekárov blok. Zmocňoval sa ho nepríjemný pocit. Tlak v spánkoch. Tlmená slabá bolesť hlavy, čo zvyčajne prichádzala, keď mu mama dávala aspirín, čo chutil ako pomarančová krieda. Ale tentoraz to bolo iné. Akoby mal hlavybolenia dosť pre oboch.

„V lese… začul si autá? A tak si našiel cestu z lesa?“

Christopher sa z nej vytrhol a pokrútil hlavou. Nie.

„Takže si cestu našiel celkom sám?“

Christopher pokrútil hlavou. Nie. Miestnosť stíchla.

„Nenašiel si cestu von? Pomohol ti niekto vyjsť z lesa?“

Christopher prikývol. Áno.

„Kto ti pomohol?“ spýtal sa šerif.

Podal chlapcovi podložku s papierom a ceruzku, aby napísal meno.

Christopher ťažko preglgol a šepol. Sotva počuteľne.

„Dobrý pán.“

Vypočujte si aj audio ukážku z knihy Imaginárny priateľ, ktorú načítal Boris Farkaš


Podrobnosti o knihe

Názov: Imaginárny priateľ (orig.: Imaginary Friend)
Žáner: horor
Autor: Stephen Chbosky
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2020
Jazyk: slovenský
Preklad: Alojz Keníž
Väzba: pevná
Počet strán: 680
ISBN: 9788055171753

Knihu Imaginárny priateľ si môžete kúpiť v Martinuse so zľavou momentálne 5 %, pre podrobnosti kliknite na tento link

E-knihu Imaginárny priateľ si môžete okamžite stiahnuť v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


O autorovi

Stephen Chbosky je americký režisér, scenárista a spisovateľ. Jeho knižný debut Charlieho malé tajomstvá zožal u mladých čitateľov obrovský úspech. V roku 2012 napísal na motívy knihy aj scenár a film napokon sám režíroval. Zahrali si v ňom hviezdy ako Logan Lerman, Emma Watsonová a Ezra Miller. Režíroval aj film z roku 2017 Obyčajná tvár s Juliou Robertsovou, Owenom Wilsonom a Jacobom Tremblaym. Horor Imaginárny priateľ je Chboského dlhoočakávaný druhý román. Pracoval na ňom celé roky a jeho rozsah a citový podklad nanovo definujú tento žáner.


15. októbra 2020
Fandom SK - PR
Zdroj informácií