Predstavujeme: Legendárny denník Anny Frankovej ako komiks

Denník Anny Frankovej - komiks

Denník Anny Frankovej je jedným z najsilnejších svedectiev druhej svetovej vojny. Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou počas nej dva roky ukrývala v zadnej časti jednej budovy v Amsterdame.

Vo Vydavateľstve SLOVART práve vychádza netradičné spracovanie tejto legendárnej knihy. Autorská dvojica Ari Folman (koncepcia) a David Polonsky (ilustrácie) spracovali tento príbeh do podoby, ktorá poteší dospelého čitateľa a je zároveň prístupnejšia pre mladších čitateľov. Komiksové vydanie vychádza pod záštitou Nadácie Anny Frankovej.

Ari Folman je povolaním filmár, komiks Denník Anny Frankovej je jeho prvou knihou, svoje pôvodné povolanie však nezaprel a z príbehu Anny tvorí aj animovaný film s názvom Where is Anne Frank?


Anna si zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944 a zaznamenala všetko, čo sa okolo nej dialo, aj jednotlivé dni v úkryte. Keď v marci 1944 v Oranžskom rádiu počula výzvu občanom, aby poskytli svoje zápisky do zbierky na historické účely, svoje poznámky začala prepisovať do knižnej podoby. Stihla prepísať podstatnú časť pôvodných listov. Zápisky sa končia textom, ktorý Anna zaznamenala iba pár dní pred tým, ako ju aj jej rodinu našli vojaci a odvliekli do koncentračného tábora. Zápisky sa však zachovali a po vojne sa o ich knižné vydanie zaslúžil Annin otec Otto Frank, ktorý jediný vojnu prežil.

Denník Anny Frankovej je aj 70 rokov od svojho vydania bestsellerom. Vo Vydavateľstve SLOVART začiatkom roku 2020 dotlačili toto dielo už desiatykrát.

Komiks Denník Anny Frankovej si môžete kúpiť v Martinuse momentálne so zľavou až 20 %, pre podrobnosti kliknite na tento link

Knihu Denník Anny Frankovej si môžete kúpiť v Martinuse momentálne so zľavou 4 %, pre podrobnosti kliknite na tento link

E-knihu Denník Anny Frankovej si môžete okamžite stiahnuť v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


Podrobnosti o knihe

Názov: Denník Anny Frankovej (komiks) (orig.: The Graphic Diary of Anne Frank)
Autori: Ari Folman, David Polonsky
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: 2020
Jazyk: slovenský
Preklad: Oto Havrilla
Počet strán: 160
EAN: 9788055644844


11. septembra
Fandom SK - PR
Zdroj informácií