Predstavujeme – Juraj Kotulič Bunta: Modrá anomália

Modra anomalia - cover

Poznáte ten detský pocit vzrušenia z poznávania neznámeho? Pociťujete o to väčšie vzrušenie, o čo viac sa fantázia blíži realite, pretože to značí, že príbeh sa skutočne môže odohrať a premeniť z fikcie na skutočnosť? Ak áno, je tu pre vás pôvodný slovenský hard science fiction príbeh Modrá anomália z pera jadrového fyzika, ktorý vám ukáže, že veda v ničom nezaostáva za čistou fantáziou.


Anotácia

Medzihviezdny let.

Nezvyčajný objekt.

Prísna veda.

Tri aspekty tvoriace základ príbehu o výprave, ktorej účelom je preskúmať novoobjavenú podivnú hviezdu. Tá by v našom vesmíre vonkoncom nemala existovať. Sú nerozlúštené signály, ktoré z nej prichádzajú, bizarným výtvorom prírody, nastraženou pascou, snahou o komunikáciu či vymedzením sféry vplyvu neznámej civilizácie? Alebo skrývajú iné tajomstvo?

Rozlúšti záhadu stoický vyslanec ľudstva?


Komu je kniha určená?

Skúste si položiť nasledujúce otázky:

  1. Považujete intelektuálnu aktivitu a netriviálne premýšľanie za formu príjemného relaxu?
  2. Vnímate nové informácie ako obohatenie a formu vítaného odreagovania od starostí a stereotypu všedných dní?
  3. Je pre vás emócia vo fikcii skrytá predovšetkým v radosti a vzrušení z odhaľovaných faktov blížiacich sa realite?
  4. V príbehoch očakávate dôslednú logickú súdržnosť, no nepohrdnete ani explicitným vyjadrením emócií a opisom vnútorného sveta hlavného hrdinu?

Ak ste na ne odpovedali viackrát áno, smelo do čítania. Príbeh žánrovo leží na pomedzí intellectual sci-fi (napr. Jerome Bixby: The Man from Earth), ultimate hard sci-fi (napr. Robert Forward: Dragon's Egg, Poul Anderson: Tau Zero) a pop-science beletria (napr. séria Mr. Tompkins od Georgea Gamowa, séria George's adventures od Stephena Hawkinga).


Krátka ukážka

Zastal. Takto zblízka a tak detailne povrch Objektu ešte nevidel a neskúmal. Fascinujúce. Zblízka nepôsobil strieborným dojmom. Skôr… dúhovým. Ako keď sa na vode vznáša mydlová alebo olejová vrstva, lenivo meniaca svoje vláčne a plynulo prepojené farebné vzory. Reagovala na jeho pohyby, rovnako ako olejová škvrna reaguje na pohyb vzduchu nad jej povrchom. Senzory ani údaje z Eremu nehlásili žiadne nebezpečenstvo, fyzikálne vlastnosti povrchu Objektu boli v rozmedzí hodnôt akceptovateľných pre ľudskú bytosť chránenú skafandrom.

Priam hypnotizovane a pomaly, pomaličky začal naťahovať ruku smerom k dúhovým farbám. Desať centimetrov. Päť centimetrov… Už iba dva centimetre ho delili od prvého priameho dotyku človeka s týmto fascinujúcim výtvorom.

Jeden centimeter… Zatajil dych… a… dotyk!

Dotyk!


Knihu Modrá anomália si môžete kúpiť v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link

E-knihu Modrá anomália si môžete okamžite stiahnuť v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


O autorovi

Juraj Kotulič Bunta získal titul PhD z jadrovej fyziky, venoval sa výskumu hmoty neutrónových hviezd a neskôr superpočítačovým simuláciám radiačného poškodenia ľudskej DNA molekuly spôsobujúceho vznik rakoviny. Je autorom desiatok populárno-vedeckých publikácií v tlačených periodikách i na online serveroch. V súčasnosti je IT expertom v bankovom sektore. Prepletenie génov s manželkou vyústilo do narodenia dvoch detí, prvého v Japonsku, druhého na Slovensku.


Podrobnosti o knihe

Modrá anomália
Žáner: hard sci-fi, intellectual sci-fi, pop-science
Autor: Juraj Kotulič Bunta
Vydavateľ: vlastný náklad
Rok vydania: 2020
Väzba: brožovaná
Počet strán: 156
ISBN: 9788057020615


Zdroj: Juraj Kotulič Bunta


9. januára 2021
Fandom SK - PR