Predstavujeme – Iveta Pernišová: Anarchorance

Anarchorance

Ako sa brániť pred nepriateľom bez tváre? Knižný debut mladej slovenskej autorky vás vezme na poriadne napínavú jazdu a nenechá vás nohami pevne na „Zemi“. Anarchorance je prvý diel sci-fi trilógie, ktorý ukazuje, akú cenu má poznanie.


Anotácia

Čo ak je váš nepriateľ niekto bez jasného cieľa? Nechce peniaze. Nechce moc. Nechce ani územie. Nevyjednáva, nemá požiadavky. Nikdy nevydal jediné vyhlásenie. Zabíja, ničí, koná pudovo bez stratégie a logiky. Môže ním byť v podstate ktokoľvek.

Presne v takom svete žije Shade. Nepriateľ bez tváre ho pripravil o brata a nasmeroval jeho budúcnosť nebezpečným smerom. Do jeho pokojného života zasiahne poverenie od kráľovnej, ktorá ho vyšle na miesto, odkiaľ ostatní utekajú. Je to test, snaha zbaviť sa ho alebo skutočná dôvera v jeho schopnosti?

A presne do takéhoto sveta vstúpila Lyra. Mladá žena unesená zo Zeme a hodená do budúcnosti. Tak sa cíti každý deň a jej jedinou starosťou je, ako sa spolu s ostatnými unesenými dostane späť domov. Neznámy svet navôkol a jeho problémy ju nezaujímajú. Nepriateľ je len hrozba, o ktorej všetci hovoria, až kým sa s ním nestretne tvárou v tvár…

A nakoniec je tu Vanille, žena s dušou dievčaťa, ktorá nemala príležitosť skutočne dospieť. Na pleciach jej leží osud dvoch planét a zatiaľ čo sa ona snaží zabrániť tomu, aby rozmáhajúca sa hrozba prepukla aj na jej rodnej planéte, iní plánujú jej smrť. Keď si na stole nájde obálku s pečaťou najznámejších galaktických pirátov, nie je otázkou len to, kto v paláci je zradca, ale aj motívy ich činov.

Knihu Anarchorance si môžete kúpiť v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


Ukážka z knihy

„Oni ho… tr-trhajú,“ vykoktal mladučký Flores.

Krik muža ustal. Nevideli nič, ale aj bez biometrického údaju vedeli, že to mal za sebou. Ostatní také šťastne nemali. Výstrely sa miešali s vreskom, jednotka sa na sklonku života snažila zabiť čo najviac nepriateľov.

Veliteľ prepol obraz na kameru iného vojaka, práve kľačal nad umierajúcim. Pohľad na vnútornosti nezasiahol Shada tak ako jakot, ktorý prehlušil všetko ostatné. Nebol ani trochu dôstojný. Tvárou v tvár smrti a bolesti neostávalo na hrdosť miesto a nech kričal ktokoľvek, trpel.

Shade zatínal päste a sledoval jednotku padať ako muchy. Muž po mužovi, až kým na obrazovke neutíchol aj posledný tlkot srdca. Vtedy veliteľ vypol obraz a sklo nonga bolo opäť len sklom.

„Vitajte na Rijáne,“ prehovoril nevzrušeným hlasom a otočil sa k šoférovi.


Ak si chcete prečítať rozsiahlejšiu ukážku, niekoľko prvých kapitol je dostupných zadarmo na stránke autorky.Podrobnosti o knihe

Anarchorance
Žáner: sci-fi
Autorka: Iveta Pernišová
Vydavateľstvo: Elist
Rok vydania: 2020
Väzba: brožovaná
Rozsah: 416 strán
ISBN: 978808197334528. decembra 2020
Fandom SK - PR
Zdroj informácií