Predstavujeme – Haruki Murakami: Slepá vŕba a spiaca žena

Slepá vŕba a spiaca žena

Japonský spisovateľ Haruki Murakami je známy osobitým spôsobom, ktorým prekračuje hranice bežnej reality. Prednedávnom prišla na slovenský knižný trh zbierka jeho príbehov napísaných v rokoch 1979 až 2006. Kniha vyšla vo vydavateľstve Slovart.


Anotácia

Slepá vŕba a spiaca žena nie je ďalší Murakamiho román. Je to kniha krátkych próz, ktoré písal v rokoch 1979 až 2006 a ktoré prináša Vydavateľstvo SLOVART vo vynikajúcom preklade Dany Hashimoto. Zbierku vytvára dvadsaťštyri veľmi rozmanitých poviedok. Líšia sa rozsahom aj obsahom, častokrát sú však založené na vyslovene banálnej udalosti, na pozorovaní, spomienke či pocite a zanechávajú v čitateľovi rozporuplné pocity čohosi znepokojujúceho, čo dokážeme len ťažko obsiahnuť. Charakterizovať Murakamiho poviedky je náročné, sú plné metafor a ťažko dešifrovateľných zámerov, i keď na pohľad pôsobia priamočiaro. Odohrávajú sa v Japonsku, Taliansku, Grécku aj na Havaji a stierajú hranice medzi možným a nemožným. Zároveň presvedčivo zachovávajú rovnováhu medzi oboma týmito svetmi a balansujú na hrane odkrývania temných aj krehkých stránok nás všetkých.


Prečítajte si ukážku z knihy Slepá vŕba a spiaca žena


Podrobnosti o knihe

Slepá vŕba a spiaca žena (orig.: Mekura janagi to nemuru onna)
Žáner: magický realizmus
Autor: Haruki Murakami
Vydavateľstvo: SLOVART
Rok vydania: 2023
Jazyk: slovenský
Prekladateľka: Dana Hashimoto
Väzba: pevná s prebalom
Počet strán: 496
EAN: 9788055646848

Knihu Slepá vŕba a spiaca žena si môžete kúpiť v Martinuse momentálne so zľavou až 25 %, pre podrobnosti kliknite na tento link

Knihu Slepá vŕba a spiaca žena si môžete okamžite stiahnuť v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


O autorovi

Haruki Murakami (1949) je sa narodil v Kjóte a vyštudoval klasickú drámu na Univerzite Waseda v Tokiu. Debutoval románom Počúvaj spev vetra (1979), za ktorý získal cenu Gunzó, udeľovanú mladým spisovateľom. Ďalšie ocenenie, Literárnu cenu Noma pre nových autorov, získal za román Hon na ovcu (1982), ktorým sa medzinárodne preslávil. Nasledovali ďalšie diela, napríklad Koniec sveta a Hard Boiled Wonderland (1985), Nórsky les (1987), Tancuj, tancuj, tancuj (1988), Na juh od hraníc, na západ od slnka (1992), Sputnik, moja láska (1999), Kafka na pobreží (2003), Afterdark (2004), O čom hovorím, keď hovorím o behaní (2008), Kronika vtáčika na kľúčik I., II., III. (1994, 1995), 1Q84 (2009) či Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania (2013). Okrem románov píše aj poviedky a eseje. Dodnes boli jeho knihy preložené do vyše štyridsiatich svetových jazykov. Vo Vydavateľstve SLOVART vyšli jeho romány Hon na ovcu, Tancuj, tancuj, tancuj, Kronika vtáčika na kľúčik, Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania a esejisticky ladená próza O čom hovorím, keď hovorím o behaní.


19. marca
Fandom SK - PR
Zdroj informácií