Predstavujeme – Filip Horník: Jelenia hlava

Jelenia hlava

Na budúci týždeň vychádza vo vydavateľstve Artis Omnis mysteriózny dobrodružný príbeh slovenského autora Filipa Horníka s názvom Jelenia hlava.


Anotácia

Nekonečným dubovým lesom kráča tichá postava. Putujúci mních – pisár v kráľovských službách smeruje k vinárskej osade pod kopcom, ktorý miestni nazývajú Jelenia hlava. Navonok pôsobí tento kút krajiny pokojne, či dokonca ospalo, no ako sa ukáže, pod slamenými strechami ukrýva plač a hrozivé tajomstvá. Odrezané od sveta sú totiž rodiny vinárskych majstrov rok čo rok vystavené hrozbe rituálnych vrážd. Kto bude ďalšou obeťou? A podarí sa učencovi v habite rozlúsknuť tieto nevysvetliteľné udalosti?


Ukážka z knihy

Pre zobrazenie ukážky vo formáte PDF kliknite na link: Ukážka z knihy – Filip Horník: Jelenia hlava


Jelenia hlava
Žáner: fantasy, detektivny, historický
Autor: Filip Horník
Vydavateľstvo: Artis Omnis
Rok vydania: 2024
Jazyk: slovenský
Počet strán: 180
Väzba: pevná
ISBN: 9788082012364


Knihu Jelenia hlava si môžete predobjednať napríklad v Martinuse so zľavou až 14 % (zľava platí do 20. 6. 2024), pre podrobnosti kliknite na tento link


O autorovi

Filip Horník (1989) je ilustrátor a grafický dizajnér. Vyštudoval ŠÚV v Kremnici, odbor Tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov pod vedením Vojtecha Baláža, neskôr absolvoval ateliér Produkt Dizajn pod vedením Františka Buriana a doktorandské štúdium v Ateliéri Art dizajn na VŠVU v Bratislave. K jeho odbornému rastu prispela aj stáž na University of Plymouth – Studio Design v Anglicku. V súčasnosti sa venuje knižnej a časopiseckej ilustrácii pre deti, ale aj voľnej ilustrácii a grafickému dizajnu. Svojou tvorbou prispieva do časopisov Bublina a Slniečko, v ktorom je spolutvorcom legendárnej postavy Jožka Mrkvičku. Jeho ilustrácie boli súčasťou mnohých výstav nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Je členom Asociácie ilustrátorov (ASIL). Žije v Smoleniciach. Okolie a atmosféra vinárskeho mestečka ho inšpirovali k napísaniu novely Jelenia hlava, ktorá je jeho literárnym debutom.


7. júna
Fandom SK - PR
Zdroj informácií