Pozvánka: Krst YA fantasy Valentíny Sedilekovej Venile

Valentina Sedilekova
Venile - obalka

Pozývame vás na krst knihy mladučkej autorky Valentíny Sedilekovej, ktorý sa bude konať v sobotu 11. 11. 2017 o 13:00 bude v rámci vyhlasovania výsledkov súťaže Martinus Cena Fantázie 2017 na veľtrhu Bibliotéka v Bratislave. Táto napínavá fantasy pre mladých práve vychádza vo vydavateľstve Artis Omnis a pred jej uvedením ju trochu predstavíme:


Anotácia

Bezstarostný život stredoškoláčky Kathrin sa otočí naruby vo chvíli, keď sa po škole roznesie škandál, v ktorom hrá hlavnú rolu. Tlak zvláda len vďaka dobrým priateľom, no jej hnev vyvrcholí… premenou na zviera. Kathrin si myslí, že sa zbláznila. Naplánuje pomstu ako poslednú možnosť očistiť svoje meno. No ani len netuší, že sa medzitým spustili prvé kamienky lavíny, ktorá ju prostredníctvom odvážneho chlapca zavedie na Venile, očarujúcu planétu oddelenú Prechodom. Zistí, prečo žije u nevlastných rodičov, čo znamenajú jej nezvyčajné schopnosti a prečo je tá, na ktorej pleciach leží osud celého sveta. Napriek okolnostiam, ktoré ju tlačia po predurčenej ceste Pokrvnej, konečné rozhodnutie, ktoré ovplyvní nielen jej život, musí urobiť ona sama.


Ukážka z knihy Venile

Ten chlapec to zrejme nemá v hlave úplne v poriadku. Tipujem, že ušiel rodičom alebo z nemocnice. Musím sa ho nejakým spôsobom zbaviť.

„Počuj,“ milo sa naňho usmejem, „poradím ti, kde by si s týmto mohol mať úspech. Vygúglim ti mapu, daj mi minútku.“

Namiesto slov ma chytí za ruku. „Ste v nebezpečenstve, slečna. Prídu si po vás, približujú sa každou minútou.“ Hlas ma tichý a naliehavý. Svojim slovám verí – a to je na tom asi najhoršie.

Vytrhnem si ruku z jeho zovretia a pevne zovriem kľučku dverí.

„Choď preč,“ požiadam ho.

„Zabijú vás!“ zvolá, pričom sa mi rozbúcha srdce. Je šialený.

„Neviem, o čom hovoríš,“ skríknem. „Si blázon!“

Bezmocnosť v jeho očiach ma prinúti zamyslieť sa, no nerozumiem už ani svojim pocitom. Kto by ma chcel zabiť? A prečo?

Sledujem, ako poodstúpi, a napadne mi, že teraz je tá správna chvíľa zabuchnúť dvere. Nasledujúce sekundy ma však prinútia zostať stáť na mieste s vyrazeným dychom. Chlapec predo mnou zmizol; namiesto neho vidím dospelého vlka so srsťou farby chlapcových vlasov, aj tie oči sú presne jeho.

Ruka mi vyskočí k ústam, nemôžem tomu uveriť!

Vlk sa premení späť na chlapca a podíde ku mne s nádejným výrazom v tvári.

„Verte mi,“ zašepká, „neklamem. Poďte so mnou. Ide vám o život.“

Napriek tomu, že mi mozog kričí, aby som zostala, kde som, srdce mi káže poslúchnuť.

Je rovnaký ako ja. Neuveriteľné…


Viac o knihe

Názov: Venile
Prvý diel série Pokrvní
Žáner: YA fantasy
Autorka: Valentína Sedileková
Vydavateľstvo: Artis Omnis
Rok vydania: 2017
Počet strán: 304
Väzba: pevná bez prebalu
ISBN: 978–80–8201–004–9


O autorke Valentína Sedileková (2000) sa venuje novinárčine, politike, sociálnym projektom i športu. Myšlienka knižného príbehu s názvom Pokrvní jej napadla už ako dvanásťročnej a pôvodná verzia knihy vyšla v máji 2015. Spolu s ňou pisateľsky rástla aj autorka a výsledkom je nový, prepracovaný, dejovo originálny text. Kniha Pokrvní: Venile je prvý diel fantasy trilógie pre mladých čitateľov, zahŕňajúci hlboké posolstvo a skryté odkazy. Valentína, ktorá pochádza z Banskej Bystrice, momentálne študuje na strednej škole v Bratislave, kde žije svoj sen zmeniť svet k lepšiemu.


Súvisiace linky

Martinus Cena Fantázie 2017 vyhlásila finalistov

Stará dobrá Cena Fantázie


7. novembra 2017
Fandom SK - PR