Podporte Slovensko Komické

Slovensko Komické je druhou knihou poviedok od najlepších slovenských a českých autorov, ktoré odštartoval zborník Slovensko Noir a ktoré doposiaľ neboli publikované. Prichádza v časoch, ktoré môžeme zvládnuť práve vďaka humoru a smiechu. V tomto multižánrovom projekte však nájdete aj tragikomédiu, trpkosť, čierny humor, smiech cez slzy a príbehy o časoch minulých, súčasných, o vzťahoch, snoch, túžbach či očakávaniach. Keďže na projekte spolupracovali aj autori známi svojou tvorbou v žánroch fantastiky a komiksu, výsledné dielo určite poteší aj fanúšikov, ktorí obľubujú, ak sa scifi, fantasy, horor a komiks spájajú s humorom. Medzi textmi autorov ako Milan Lasica, Tomáš Janovic, Ján Snopko, Arpád Szoltés, Nikita Slovák či Samuel Marec nájdete tak aj celkom nové poviedky od Františky Vrbenskej, Alexandry Pavelkovej, Janka Išu, Lucie Lackovičovej, Anny Olejárovej a mnohých ďalších.


Slovensko Komické je pokračovaním výnimočného multižánrového projektu. Od bežných knižných projektov sa odlišuje najmä tým, že spája štyri druhy umenia. Literatúru, herectvo, hudbu a výtvarníctvo.


Podporiť toto výnimočné multimediálne dielo môžete aj vy, stačí ak kliknete na tento link.Literatúra

Zakladatelia projektu Judita Hansman a František Lintner, spolu so zostavovateľkou Luciou Lackovičovou, zaradili do knihy tridsaťpäť diel od slovenských aj českých autoriek a autorov. Poodhalili tak svoje svety. So štipkou nadsázky, samozrejme. Ak si ich chcete prečítať, siahnite po zborníku poviedok Slovensko Komické, nikde inde ich totiž nenájdete.

„Autorky a autorov, ktorých som oslovila na spoluprácu pri tvorbe knihy Slovensko Komické, som vyberala s prihliadnutím na genézu ich tvorby a štýl. S väčšinou z nich som už predtým spolupracovala, preto som vedela, čoho sú schopní. Texty sú rozdielne, tak ako aj tí, ktorí ich napísali. A rovnako tak sú jedinečné. Originálne. Napísané len pre túto knihu a poskladané tak, aby vami pri čítaní a počúvaní prešli ako vlna. Cez niektoré presakuje fantastika, cudzie svety a sny, cez ďalšie zas tvrdá realita. Prepája ich nejaká forma humoru, nadhľadu či komična. Tvorcovia diel v knihe Slovensko Komické sú známi aj známejší a verím tomu, že po prečítaní tejto knihy zostanú pre čitateľov nezabudnuteľní. A že od mnohých si toho budete chcieť prečítať viac,“ hovorí zostavovateľka obsahu Lucia Lackovičová.

Originálne poviedky vytvorili tajuplný priestor, kde sa rozdielne svety stretávajú niekde na pomedzí komédie a tragikomédie. V tohtoročnej edícii na vás čaká aj bonus s názvom Česko Komické. Poviedky doplnili českí spisovatelia Michal Viewegh a Petr Stančík a spisovateľka Františka Vrbenská, známa najmä svojou záľubou v sci-fi.

Autori a autorky literárnej časti vytvorili s hercami a herečkami unikátne spojenie. Kvalitné dvojice, kde originálne zvolené slová dopĺňajú známe hlasy.

Bonus číslo dva v knihe Slovensko Komické je venovaný humoru v slovách a obrázkoch. Nájdete v ňom aforizmy a glosy Tomáša Janovica doplnené o ilustrácie od Františka Jablonovského. Fragment komiksu Radostná správa: Komiksový príbeh Lasicu a Satinského z čias, ktoré humoru nepriali, dodalo vydavateľstvo Monokel.Herectvo

Audiopoviedky k vám prehovoria hlasmi známych hercov a herečiek zo Slovenska a Česka. V zborníku poviedok vás pobaví sci-fi svet, ktorý znie ako Richard Stanke, 80. roky sa vám zas prihovoria hlasom Lukáša Latináka.

Rolí narátorov sa tento rok zhostili herec Igor Krempaský a Lucia Lackovičová, ktorí vás prevedú príbehmi v audioknihe.Hudba

Každá poviedka je sprevádzaná autorskou hudbou skomponovanou priamo pre projekt špičkovými slovenskými aj zahraničnými hudobníkmi. Skladby sú doplnené z archívov divadla a slovenských umelcov. O hudobné kompozície a podklady k audioknihe sa postaralo viac ako 20 známych slovenských umelcov: členovia kapely Sanity Dušan Homér a Fero Lintner, jazzový gitarista Pavol Bereza, Sisa Michalidesová, Andrej Kalinka, harfistka Mária Kmeťková, violistka Júlia Bolebruchová, speváčky Andrea Bučko a Lucia Lužinská a mnoho iných rockových a jazzových muzikantov.


Výtvarné umenie

Výtvarná hodnota diela je umocnená ilustráciami výtvarníka Fera Liptáka. Tie si vychutnáte najmä v tlačenej knihe pri každej jednej poviedke.


Umelecký zážitok vo vašej obývačke

Usaďte sa v prvom rade, vo vašich obývačkách budeme hrať Slovensko Komické. Pustite k sebe domov popredných umelcov z domácej a českej scény. Nájdete ich všetkých pokope v darčekovom boxe, ktorý obsahuje:

Knihu: 464 strán plnofarebnej tlače zabalených v pevnej väzbe s umeleckou obálkou vo formáte 170×240 mm. Vnútri na vás čaká Predslov od Antona Heretika, 35 originálnych textov od popredných slovenských autorov a autoriek, bonus Česko Komické s tromi poviedkami od českých kolegov, bonus Humor v slovách a obrazoch a krásne ilustrácie výtvarníka Fera Liptáka.

Audioknihu: Viac ako 19 hodín kvalitných príbehov na USB, ktoré nahovorilo viac ako tridsať najlepších hlasov slovenskej a českej umeleckej scény. Každý príbeh je sprevádzaný hovoreným slovom Igora Krempaského alebo Lucie Lackovičovej a originálnou hudbou skomponovanou známymi slovenskými hudobnými umelcami.

Zberateľskú magnetku: Tak ako minulý rok, aj edícia Slovensko Komické bude doplnená o zberateľskú magnetku s ústredným motívom ilustrácie Klaviristu od výtvarníka Fera Liptáka.

Všetky podrobnosti o tomto výnimočnom multimediálnom diele nájdete na stránke vydavateľstva Ezopo – Slovensko Komické.


26. októbra 2021
Fandom SK - PR
Zdroj informácií