Časopis Jupiter sa vracia so Startovačom

Jupiter 10

Slovenský elektronický časopis Jupiter zameraný na science fiction a fantasy ohlasuje po troch rokoch nové číslo. Jeho vydanie podporuje ho crowdfuningová kampaň. Zapojíte sa aj vy?

Časopis Jupiter vznikol v roku 2011 z elektro­nickej verzie fanzinu Istrozin. Do roku 2017 vyšlo jedenásť čísel (vrátane nultého a čísla 6.5). Prvé čísla boli bezplatné a ich spoločným znakom boli americké poviedky doplnené o rozhovory s autormi. Od čísla 6, prvého plateného čísla, vydával Jupiter subžánrovo zamerané špeciály – témou bol steampunk, potom postupne space opera, kyberpunk a horor. Časopis prinášal aj poviedky zo súťaže Poviedka Istroconu, ktorú vydavateľstvo spoluorganizovalo. Vo februári 2019 však vyšlo deviate číslo a ďalšieho sme sa odvtedy nedočkali, hlavne pre rodičovské povinnosti vydavateľa a šéfredaktora časopisu Martina Králika.

Teraz je však všetko inak. Jupiter 10 bol oficiálne avizovaný. Má obsahovať novelu Jana Kotouča a poviedky troch kvalitných slovenských autorov – Antona Stiffela, Janka Gálika a Zdena Jašeka. Časopis je tradične bohatý na rozhovory, tentokrát sľubuje megainterview s anglickými a americkými autormi a rozhovor s predsedom novej Slovenskej akadémie fantastiky Františkom Gagom. Všetko to má doplniť komiksová príloha od vydavateľstva Royal Dirties.

Časopis môžete získať a podporiťcrowdfundingovej kampani. Odmeny sú rozdelené do dvoch skupín a odstupňované podľa výšky dotácie. Za 5-eurovú dotáciu môže bežný čitateľ získať jedno elektronické číslo, za 25 eur dostanete kompletný archív tvorby vydavateľstva Rogerbooks. Vyššie odmeny sú viac zamerané na firmy – tie môžu za 100 eur dotovať poviedku (nad názvom poviedky sa uvedie meno sponzora alebo názov firmy, ktorá poviedku podporila), za 200 eur získať vnútornú stranu obálky alebo za 500 eur dotovať celé číslo časopisu, pričom meno alebo názov sponzora sa bude uvádzať na obálke a vo všetkých súvisiacich textoch pri názve časopisu. Suma 500 eur je aj cieľová čiastka kampane, ktorá skončí 13. marca.

Jupiter 10 bude definitívne predstavený na festivale Slavcon 2020 v dňoch 17. až 19. apríla 2020.


Podporte Jupiter 10 na Startovači


Súvisiace linky

Články o časopise Jupiter

Články súvisiace s Poviedkou Istroconu


15. januára
Fandom SK - PR