Víťaz súťaže Ohnivé pero - jar 2020

ohnive pero
Monika Kandrikova - 1. OP jar 2020


Píšte ako profesionál! Štylistický editor Umberto vám pomôže víťaziť v súťažiach.


Prvé tohoročné kolo súťaže Ohnivé pero – jar 2020, ktoré bolo už 26. v poradí, s predstavovaním súťažných poviedok skončilo. Od februára 2020 bolo našom webe prezentovaných 36 poviedok. Žánrovo v tomto kole mierne prevažoval horor, ale vo všeobecnosti boli rôzne žánre a subžánre fantastiky pozoruhodne rovnomerne zastúpené. Niekoľko poviedok reflektovalo aktuálnu situáciu s koronakrízou a postapo bolo všeobecne obľúbené. V mene autorov ďakujem všetkým čitateľom za ich priazeň a konštruktívne komentáre k súťažným textom.

Tak ako v predchádzajúcom kole, čitatelia svojím hlasovaním vybrali sedem finálových poviedok. Z nich určili poradie na prvých troch miestach porotcovia: Alexandra Pavelková – gestor a organizátor súťaže, Rastislav Weber – literárny kritik a webmaster Fandom.sk a Juraj Búry ako literárny kritik a publicista.


A kto vyhral?

Víťazkou jesenného kola súťaže Ohnivé pero – jar 2020 sa stáva Monika Secentity Kandriková so svojou duchárskou fantasy Kadiaľ ísť.

Druhé miesto obsadil Marcel Majirský s humoristickou fantasy Stopy.

Tretie miesto získal Patrik Greguš a jeho scifi horor Zlá predtucha.


Víťazka získava 42 eur a diplom. Poviedka na 2. mieste bude odmenená dvoma knihami a diplomom a poviedka na treťom mieste bude odmenená knihou a diplomom. Knižné ceny nám poskytli vydavateľstvá Artis Omnis, Tatran, Ikar, Albatros Media, Vydavateľstvo spolku slovenských spisovateľov a Fantom Print.

Knihu získava aj jeden z hlasujúcich, z ktorých sme vyžrebovali Zdenu M. z Banskej Štiavnice. Ak do hlasovacieho formulára uviedla správnu adresu, môže očakávať balíček od redakcie Fandom.sk.

Odovzdanie cien dohodneme s ocenenými autormi v najbližších dňoch.

Všetkým srdečne gratulujeme a ostatným prajeme veľa úspechov v ďalších kolách súťaže Ohnivé pero.


Najbližšie kolo súťaže Ohnivé pero – jeseň 2020 začína v septembri 2020 za rovnakých podmienok. Autori môžu súťažné prázdniny využiť cibrením si svojich schopností pracovať s textom a vytvoriť čítavú, konkurencieschopnú mikropoviedku. Túto po zrelom rozhodnutí môžu zaslať e-mailom ako prílohu v textovom súbore typu .doc, .docx, .rtf alebo .txt na adresu alexandra.pavelkova@fandom.sk. Ako predmet použijú heslo Ohnivé pero. Aj tí, pre ktorých to nie je samozrejmosťou, by sa mali v e-maile pokúsiť slušným spôsobom formulovať, čo chcú, aby sme s poviedkou urobili. Ak nám navyše napíšete niečo o sebe, potešíte nás. Do e-mailu tiež nezabudnú napísať názov poviedky (ak nie je priamo v texte poviedky), svoje meno alebo meno, pod ktorým si prajú, aby bola poviedka uverejnená. Pre istotu môžu nádejní súťažiaci vopred nahliadnuť do podmienok súťaže Ohnivé pero. Odporúča sa autorom vynechať z textu grafické barličky, ako sú kurzíva či bold, pretože kto nedokáže osobu, čin či jav zvýrazniť jazykovými prostriedkami, tomu už finty s písmom veľmi nepomôžu.

Želáme autorom mnoho tvorivých myšlienok a trpezlivosti pri zavŕšení ich diel.

Zároveň ďakujeme čitateľom za doterajšiu priazeň a v Ohnivom pere sa stretneme zasa na jeseň.


Aktuálne novinky zo sútaže sa môžete dozvedieť aj na facebookovskej stránke súťaže Ohnivé pero, kde nájdete napríklad fotografie zaslaných a prevzatých cien pre súťažiacich.

Alexandra Pavelková
gestorka súťaže


Súvisiaci link

Finalisti súťaže Ohnivé pero – jar 2020


22. júna
Fandom SK