V stánkoch je nová Fantázia

Fantázia 1 s hrou Killzone 2 a súťažou o Playstation 3

fanta09-45_cover

Kto má rád dobrú literatúru, pre toho je určená literárna sekcia najnovšej Fantázie so zaujímavým rozhovorom s britskou autorkou Steph Swainstonovou – o jej písaní, tvorbe, ale aj názoroch na funkciu beletrie, či na vnímanie jej románov samotnými čitateľmi. K tomu patrí samozrejme úryvok románu Novodobý svět vydaného v českom vydavateľstve Laser a súťaž o knižku. Vesmírna revolúcia sa v skvelej sci-fi poviedke českých autorov Jiřího W. Procházku a Slávka Švachoučka začína tam, kde človek po prvýkrát poškvrnil cudzie vesmírne teleso. A buďte si istí, že Neil Armstrong bude veľmi prekvapený… Konečne v obnovenej Fantázii prišiel čas aj na Mareka „Hyenu“ Eliáša, či skôr – prišiel čas hrdinov jeho poviedky, lebo Matej je kmotrenec smrti… A ďalšie čriepky do udalostí vo svete Biosectoru, pôvodne online počítačovej stratégie, pridáva Peter Dragula. Nechýba literárny článok Miloša Ferka, literatúra na sieti a knižné recenzie.

Dvojmesačník o populárnych žánroch kultúry Fantázia vyšiel v marci na festival Game Expo 2009 a popri obálke sa na niekoľkých vnútorných stranách venuje najväčšiemu ťaháku festivalu – hre Killzone 2 – špeciálne pre konzolu Playstation 3 vydanej videohernej udalosti roka. Redaktor Fantázie sa zúčastnil exkluzívnej prezentácie hry v jej vývojárskom štúdiu v Amsterdame a časopis pripravil pre svojich čitateľov okrem reportáže, profilu a recenzie hry aj exkluzívnu súťaž o hernú konzolu Playstation 3, hru Killzone 2 a tiež tričká a mikinu k hre. Ďalej vo Fantázii 1/2009 môžete vyhrať štyri rôzne knihy, akčnú figúrku zo sveta Star Wars a tiež zaujímavé moderné spoločenské hry.

Aktuálny filmový trhák Watchmen – Strážcovia si časopis Fantázia nemohol nechať ujsť, prečítať si môžete nielen informácie o samotnom filme, vrátane recenzie, ale aj o celom fenoméne s pomenovaním „watchmen“, o pôvodnom komikse a hlavne jeho tvorcovi, Alanovi Mooreovi. Druhou komiksovou filmovou lahôdkou je film Spirit. V sekcii televíznych seriálov sa Fantázia venuje okrem iného upírskemu Moonlightu, či kultovému britskému sitcomu Black Books. Svoj profil má v marcovej Fantázii autor japonskej anime Death Note, tvorca mangy a anime Takeshi Obata, anime sekcia však informuje aj o sérii Full Metal Panic a o manga-novinkách uplynulej zimy. Ďalšími dvoma stripmi z okolia mestečka Klások prispel Michal Jedinák.

V rubrike spoločenských hier si tentoraz Fantázia posvietila na fenomén kartových hier, v hudobnej rubrike sú to ďalšie kovové disky Dušana Fabiana, ale aj zaujímavé kolekcie soundtrackov – kompletka z filmovej série Indiana Jones a balík hier Blizzard entertainment, alebo konkrétnejšie: Diablo, World of Warcraft a Starcraft. Vo fotosession Fantázie tentoraz zapózoval Oscarom ocenený Joker a vo figúrkovej rubrike si Fantázia vyhliadla fanúšika, ktorý si figúrky vyrába sám. Úplnou novinkou je rubrika „Gadgetov“ – teda vecičiek, ktoré treba mať doma. Tentoraz Fantázia nahliadla do domácej výbavičky svojho šéfredaktora, a neprezentuje tu iba jeho Homerovské pyžamo…

Časopis Fantázia sa už predáva v predajniach siete Brloh, trafikách s časopismi, zakúpiť si ho je možné aj na www.press.sk, kde zároveň je možnosť Fantáziu si predplatiť a nemusieť sa tak stresovať s tetou v novinovom stánku. Časopis Fantázia je možné dostať už aj v Českej republike.

Pozrite si obsah a náhľady vybraných článkov.


19. marca 2009
Fantázia OnLine