Tipy na týždeň 30. augusta - 3. septembra 2021

Tento týždeň sa leto mení na jeseň, prázdniny končia, ale po celom Slovensku sa ešte stále koná dosť podujatí, kde môžete stráviť príjemný čas sami, s deťmi alebo partnermi. Aj keď pre väčšinu podujatí platia preventívne protipandemické opatrena, je kam ísť a zabaviť sa, prípadne poučiť. Na tento týždeň sme si pre vás vybrali medzinárodný festival pouličného divadla, .

Keďže mnohé podujatia sa opakujú alebo pretrvávajú celé leto, pozrite si aj tipy z predchádzajúcich týždňov.


Divadelné podzámčie

Anotácia

Podpolianske osvetové stredisko srdečne všetkých pozýva na 16. ročník medzinárodného festivalu pouličného divadla a hudby Divadelné podzámčie, ktorý sa bude konať dňoch od 1. 9. – 3. 9. 2021 vo Zvolene. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Miesto konania podujatia: Zvolen

Termín podujatia: 1. 9. – 3. 9. 2021

Vstupné: neuvedené.

Viac podrobností sa dozviete na facebookovskej stránke organizátora podujatia.


Stretni svojich superheroes

Anotácia

Unikátna výstava SUPERHRDINOVIA prináša stretnutie s kultovými postavami zo sveta komiksov a filmu. Od 15. do 30. augusta môžete obdivovať figuríny známych hrdinov v ich skutočnej veľkosti. Niektoré z nich sú vysoké až 3 metre! Pripravte si fotoaparáty a mobilné telefóny a spravte si selfie s vaším obľúbeným superhrdinom. Čaká na vás Thor, s ktorým sa môžete odfotiť na tróne Asgardu, Hulk, Captain America a jeho Harley Davidson, Black Panther, Wonder Woman a ďalší. Na pozadí mrakodrapov uvidíte zasahovať legendárneho Spider-Mana a spolu s Iron Manom porazíte Ultrona.

Miesto konania podujatia: Trenčín

Termín podujatia: 1. 6. – 31. 8. 2021

Vstupné: zadarmo

Podujatie je vhodné aj pre deti.

Viac podrobností sa dozviete na stránke organizátora podujatia.


Výstava bábik zo st Peterburgu

Anotácia

Knižnica pre mládež mesta Košice a združenie FEMAN pozývajú na výstavu porcelánových bábik v ručne šitých dobových kostýmoch. Kto navštívi výstavu zacestujte si v čase. Výstava bábik v ruských ľudových a svetských kostýmoch zo 17. – 19. storočia, ktoré pochádzajú z dielní zručných peterburgských umelcov, je určená naozaj pre každého. Pre toho, kto má rád históriu, aj toho, kto sa dokáže potešiť už len pohľadom na dokonalú krásu porcelánových postavičiek odzrkadľujúcu rozprávkový život príslušníkov cárskeho dvora a ruskej šľachty za vlády dynastie Romanovcov.

Miesto konania podujatia: Košice

Termín podujatia: 1. 6. – 31. 8.2021

Vstupné: neuvedené

Podujatie je vhodné aj pre deti.

Viac podrobností sa dozviete na stránke organizátora podujatia.


Keďže mnohé podujatia sa opakujú alebo pretrvávajú celé leto, pozrite si aj tipy z predchádzajúcich týždňov.


30. augusta
Fandom SK