Predstavujeme – Ottessa Moshfegh: Lapvona

Lapvona

Vo vydavateľstve Literárna bašta onedlho vychádza v slovenskom preklade román plný mágie, vrážd, lží, zneužívania a irónie od americkej autorky Ottessy Moshfegh.


Anotácia

Vitajte v stredovekej dedine Lapvona, kde vyrastá aj Marek, polosirota a miestny mrzák. Je synom tyranského pastiera, jeho matka údajne zomrela pri pôrode. Spriaznenou dušou mu je iba slepá dojka Ina, ktorá dokáže zázračne komunikovať s prírodou. Pre niektorých dedinčanov sú jej schopnosti darom z nebies, ostatní ju pod vplyvom zhýralého kňaza Barnabáša považujú za čarodejnicu.

Keď Lapvonu postihne sucho a hladomor, bezbrehá viera dedinčanov v mocnosti, ktorým leží na srdci ich blahobyt, je vystavená krutej skúške zo strany zemepána Villiama. Nešťastná náhoda však zblíži Mareka so šľachticovou rodinou a temné sily na seba nenechajú dlho čakať. Biblická katastrofa je na dosah. Tenký závoj, ktorý delí život od smrti a pozemské od nadpozemského, je zrazu takmer neviditeľný.

Ottessa Moshfegh napísala román plný mágie, vrážd, lží, zneužívania a irónie, pri ktorom budete cítiť fyzické zhnusenie, ale nebudeteho môcť prestať čítať.


Ukážka z knihy

Ukážka z knihy Lapvona


Lapvona (orig.: Lapvona)
Žáner: fantasy, história, humor
Autorka: Ottessa Moshfegh
Vydavateľstvo: Literárna bašta
Rok vydania: 2024
Jazyk: slovenský
Preklad: Daniela Krnáčová
Počet strán: 280
Väzba: brožovaná
ISBN: 9788082830654


Knihu Lapvona si môžete predobjednať napríklad v Martinuse momentálne so zľavou 15 % (zľava platí do 9. 7. 2024), pre podrobnosti kliknite na tento link


21. júna
Fandom SK - PR
Zdroj informácií