Predstavujeme: J. K. Rowlingová a Steve Kloves: Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

Kompletný scenár

fantasticke_zvery_tajomstva_dumbledora

Tento týždeň vyšlo tretie pokračovanie veľkolepej série, ktorú poznáme z filmového plátna.


Anotácia

Profesor Albus Dumbledore vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald sa snaží ovládnuť čarodejnícky svet. Sám ho nemôže zastaviť, a tak mágizoológovi Mlokovi Scamanderovi zverí vedenie neohrozeného tímu čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného mukla pekára v nebezpečnej misii, pri ktorej sa stretnú so starými i s novými zvermi a skrížia zbrane s čoraz väčšou légiou Grindelwaldových stúpencov. Lenže keď ide o všetko, môže zostať Dumbledore bokom?

Kompletný scenár Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora z pera J.K. Rowlingovej a Steva Klovesa prináša pôvodný scenár doplnený o ukážky zo zákulisia vrátane návrhov kostýmov, nákresov miest, kde sa dej odohráva, grafických návrhov, ale aj postrehov hercov, členov tvorivých tímov a ďalších tvorcov filmu. Nová séria, inšpirovaná pôvodne sprievodnou knihou populárnych príbehov o Harrym Potterovi Fantastické zvery a ich výskyt, prináša pôsobivé dobrodružstvo, dramatické súboje, úchvatné tvory a čary na každom kroku.

Knihu Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora si môžete kúpiť napríklad v Martinuse momentálne so zľavou až 18 % (zľava platí do 11. 11. 2022), pre podrobnosti kliknite na tento link


Ukážka z knihy

Ukážka z knihy na listovanie


Podrobnosti o knihe

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora (orig.: Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore)
Žáner: fantasy
Autori: J. K. Rowlingová a Steve Kloves
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2022
Jazyk: slovenský
Preklad: Oľga Kralovičová
Počet strán: 288
Väzba: pevná
ISBN: 9788055185866


O autoroch

J. K. ROWLINGOVÁ je autorkou stále populárnej prevratnej série siedmich kníh o Harrym Potterovi, ako aj niekoľkých samostatných románov pre dospelých a deti a uznávanej série detektívok napísaných pod pseudonymom Robert Galbraith. Mnohé z jej diel sa dočkali filmového či televízneho spracovania a spolupracovala na divadelnej hre Harry Potter a prekliate dieťa, ktorá je pokračovaním Harryho príbehu, i na novej sérii filmov inšpirovanej sprievodnou knižkou Fantastické zvery a ich výskyt.

STEVE KLOVES napísal scenáre k siedmim filmom o Harrym Potterovi na základe obľúbených kníh J.K. Rowlingovej. Bol aj producentom filmov Fantastické zvery a Grindelwaldove zločiny a nedávno aj filmu Mauglí: príbeh džungle. Na svoj účet si pripísal aj scenáre filmov Preteky s mesiacom, Skvelí chlapci, Vlastná krv a Báječní Bakerovi chlapci. Posledné dva aj režíroval.


5. novembra 2022
Fandom SK - PR
Zdroj informácií