Predstavujeme – Dan Simmons: Hyperion

Hyperion

Dnes vychádza v slovenskom preklade kultová vesmírna opera, jedna z najdôležitejších sci-fi ság histórie.


Anotácia

Na planéte Hyperion, za hranicami vplyvu zákonov Hegemónie človeka, číha hrozivý tvor menom Rapír. Niektorí ho uctievajú, iní sa ho desia a ďalší sa zaprisahali, že ho zničia. Rapír vyčkáva v Údolí Hrobiek času, kde sa zlovestné monumenty hýbu proti prúdu času.

V predvečer armagedonu, zatiaľ čo sa celá galaxia pripravuje na vojnu, sa sedem pútnikov vydáva na poslednú cestu na Hyperion hľadať odpovede na nevyriešené hádanky vlastných životov. Každý z nich si nesie zúfalú nádej a strašné tajomstvo. A jeden z nich môže mať v rukách osud celého ľudstva.


Ukážka z knihy

Ukážku z knihy si môžete nalistovať, keď kliknete na tento link.


Hyperion (orig.: Hyperion)
Žáner: science fiction
Autor: Dan Simmons
Vydavateľstvo: Lindeni
Rok vydania: 2024
Jazyk: slovenský
Preklad: Jana Báliková, Michal Jedinák
Počet strán: 456
Väzba: viazaná s laminovaným poťahom a prebalom
ISBN: 9788056639122


Knihu Hyperion si môžete kúpiť napríklad v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link


O autorovi

Dan Simmons sa narodil v štáte Illionis v Spojených štátoch. V roku 1971 získal magisterský titul z pedagogiky na Washingtonskej univerzite v St. Louis. Potom pracoval osemnásť rokov ako učiteľ na rôznych základných školách, získal niekoľko ocenení od Coloradskej vzdelávacej spoločnosti a bol finalistom coloradskej súťaže o učiteľa roka. Prvý uverejnený príbeh napísal v roku 1982 a od roku 1987 sa naplno venuje písaniu. Je jedným z mála spisovateľov, ktorí píšu diela rôznych žánrov of fantasy a sci-fi cez horor, napätie až po literárnu fikciu. Jeho knihy vyšli v mnohých prekladoch. Bol niekoľkokrát nominovaný na cenu Hugo Awards a v roku 1990 ju za román Hyperion aj získal.


12. apríla
Fandom SK - PR
Zdroj informácií