Pozvánka: Na AnimeSHOW príde aj herec Julian Glover z Indiana Jonesa, Star Wars či Hier o tróny

Julian Glover - Indiana Jones 3
Julian Glover - Star Wars
Julian Glover

V marci bude AnimeSHOW v Bratislave hostiť hviezdu strieborného plátna Juliana Glovera, ktorý si počas svojej bohatej hereckej kariéry zahral vo viacerých veľkých filmových aj seriálových značkách. Návštevníci sa s ním budú môcť počas festivalu stretnúť aj osobne.


AnimeSHOW otvorí už 27. marca 2020 svoje brány všetkým, ktorí obľubujú popkultúru. Festival sa bude konať v DK Ružinov v Bratislave.

Okrem zaujímavého programu nebude chýbať ani tento rok významný hosť. Po Vladimírovi Furdíkovi (predstaviteľ Night Kinga, GoT), Danielovi Portmanovi (Podrick Payne, GoT) a Natalii Tene (Nymphadora Tonks, Harry Potter) na Slovensko zavíta aj anglický herec Julian Glover, ktorý príde na pozvanie 365.bank a AnimeSHOW.

„Sme radi, že aj tento ročník AnimeSHOW budeme hostiť takého významného zahraničného herca. Pre všetkých návštevníkov bude zorganizovaná beseda v hlavnej sále a po nej sa uskutoční autogramiáda, takže budú mať príležitosť stretnúť sa s pánom Gloverom aj osobne,“ uvádza Róbert Žittňan, organizátor festivalu.

Julian Glover stvárnil množstvo významných postáv. Ikonická je jeho rola hlavného záporáka Waltera Donovana vo filme Indiana Jones a posledná krížová výprava a generála Veersa v Star Wars: Impérium vracia úder. V Jamesovi Bondovi (For Your Eyes Only) hral tiež ústrednú zápornú postavu Aristotle Kristatosa a vo filme Harry Potter a tajomná komnata prepožičal svoj hlas pavúkovi Aragogovi.

Okrem filmov však natočil aj rad veľkých seriálov. Napríklad v Game of Thrones odohral v 6 sezónach a 31 epizódach postavu Grand Maestra Pycella. V seriáli Doctor Who si zahral Scarotha a v Merlinovi Lochruho.


Patronaus, aj triediaci klobúk

365.bank, ako partner festivalu, pripravila pre návštevníkov a klientov banky niekoľko aktivít a výhod. Na svoje si prídu hlavne fanúšikovia filmu Harry Potter. V 365 zóne totiž zažijú to, čo doteraz videli len na televíznych obrazovkách. Napríklad si budú môcť vyčarovať vlastného Patronausa. Klienti 365 si navyše budú môcť vyskúšať aj „triediaci“ klobúk a pri vstupe na AnimeSHOW budú môcť využiť „Fast track“, vďaka ktorému sa dostanú do areálu festivalu rýchlejšie a bez čakania.


Prednášky a Cosplay

Tohtoročná AnimeSHOW prinesie v priebehu troch dní, okrem známeho herca aj atraktívny program. Dominovať mu bude veľmi obľúbená kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz pocestuje na európske finále Cosplay Champions, či slovenská kvalifikácia medzinárodnej tanečnej súťaže KPOP World Festival.

Návštevníci sa môžu tešiť na tri dni plné prednášok, workshopov, stretnutí s obľúbenými spisovateľmi ako Juraj Červenák, František Kotleta či Daniel Hevier. Chýbať nebudú ani rôzne ďalšie súťaže, najnovšie filmy, hry a bojové umenia.


O AnimeSHOW

AnimeSHOW – 365.bank je 13. ročník medzinárodného festivalu pop-kultúry. Venuje sa komiksu, anime, hrám, japonskej kultúre, KPOP-u, sci-fi, fantasy a hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a, samozrejme, rôzne kreatívne súťaže. Viac podrobností nájdete na webovej stránke udalosti.


Zdroj: Robert Žittňan, AnimeSHOW


27. februára
Fandom SK - PR