Kozmodróm 2017: Čo vás čaká a neminie

Kozmodrom 2017 poster

O tom, že deviaty ročník sci-fi festivalu Kozmodróm 2017 sa bude konať 14. októbra 2017 od 9:00 do 19:00 hod. v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici č. 21 v Bratislave sme vás už informovali. Teraz prinášame viac zaujímavých podrobností o programe.


Hlavnou líniou Kozmodrómu 2017 je pásmo prednášok, ktoré sa budú konať v hlavnej sále. Konkrétny časový harmonogram príspevkov bude zverejnený pred festivalom, no v programe je už teraz zaradený knižný klub, v ktorom sa bude diskutovať o Tajomstve Dračej steny, diele Jozefa Žarnaya. Ročník 2017 bude zároveň unikátny v tom, že sa počas neho uskutoční premietanie slovenského dokumentárneho filmu o ľuďoch, ktorí zažili nejakú skúsenosť s UFO, pod názvom Sprisahanie šedej rasy. Okrem iného nebudú chýbať prednášky zamerané na aktuality zo sci-fi alebo z populárnej kultúry a záverom programu bude tradičný fantastický galavečer.

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu je aj zábava prebiehajúca mimo hlavnej sály, ktorá vytvára jadro atmosféry Kozmodrómu. Počas ročníka 2017 bude pripravená aj novinka v podobe interaktívnej čitárne online časopisu pre začínajúcich autorov s názvom Abdon. Priestory SK Vajnorská sa rovnako zaplnia sci-fi spoločenskými hrámi, ktoré festivalu zapožičia iHRYsko.sk, a návštevníci a návštevníčky budú mať možnosť zahrať si ich. Účastníci budú môcť aktívne tráviť čas aj v partnerských predajných stánkoch, akými sú napríklad antikvariát Olejar Books alebo obchodík so všetkým fantastickým Funtastic.

Kozmodróm je však aj stretnutie ľudí s rovnakou krvnou skupinou, ktorí majú radi netradičnú a interaktívnu formu zábavy a nezaoberajú sa svojimi menej všednými koníčkami len v súkromí domova, ale snažia sa šíriť veci fantastické aj do povedomia verejnosti. Na festivale sú vítaní všetci, ktorým koluje fantastika v žilách a majú záujem stráviť deň v spoločnosti ľudí zapálených pre vec. Samozrejme, pripravené budú aj koláče a sladká torta na záver programu, ako býva na festivale zvykom.


Vstupné

Celodenný vstup: 6 € a k tomu koláče na mieste zadarmo!

Od dnešného dňa je možné vstupenky zakúpiť v MadMaxon Shope na Heydukovej ulici v Bratislave, ako aj v pokladnici SK Vajnorská. Rovnako je v príprave predpredaj prostredníctvom Ticketportalu.
Lístky bude možné zakúpiť si aj priamo na mieste.


Podujatie organizuje občianske združenie SciFi Guide v partnerskej spolupráci so Strediskom kultúry Vajnorská, Bratislava.

Pre viac informácií a aktuálnych noviniek sledujte facebookovskú stránku Kozmodrómu a stránku združenia.

Zavolajte aj svojich kamarátov a príďte sa zabaviť!


Zdroj: SciFi Guide


8. septembra 2017
Fandom SK - PR