Hlasovanie o víťazovi súťaže Ohnivé pero Q1 2018

ohnive pero

Tohoročné jarné kolo súťaže Ohnivé pero Q1 2018, ktoré je už 22. v poradí, s predstavovaním súťažných poviedok skončilo. Od februára 2018 bolo našom webe prezentovaných 34 poviedok. Pribudli noví autori, ale zapojili sa aj ostrieľaní. V tomto kole žánrovo prevažoval horor, či už čistý, alebo v kombinácii s prvkami scifi alebo fantasy. Objavilo sa pár humorných a satirických poviedok, ako obyčajne súťažilo niekoľko mysterióznych rozprávaní či úvah a popri fantasy a urban fantasy za klasické žánre zabojovali dve space opery a pár vedou inšpirovaných scifíčiek. V mene autorov ďakujem všetkým čitateľom za ich priazeň a konštruktívne komentáre k súťažným textom. A teraz zostáva posledná radostná povinnosť – rozhodnúť o víťazovi.


Čo možno vyhrať v súťaži?

  • Poviedka, ktorá získa 1. miesto, prinesie svojmu autorovi odmenu 40 eur a diplom.
  • Poviedka na 2. mieste bude odmenená dvoma knihami a diplomom.
  • Poviedka na treťom mieste bude odmenená knihou a diplomom.
  • Knihou bude odmenený aj jeden z hlasujúcich v záverečnom hlasovaní o víťazovi.

Ktorú poviedku vyberiete ako najlepšiu?


Stručne si pripomeňme víťazov predchádzajúcich kôl:

Systém hlasovania je rovnaký ako dosiaľ. Každý hlasujúci musí označiť štyri súťažné súťažné poviedky (hlasuje sa za poviedku, nie za autora), avšak POZOR, pri hlasovaní záleží na poradí. To znamená, že zo štyroch poviedok, ktoré vyberiete, PRVÁ, za ktorú kliknete, dostane najviac bodov (4) a ŠTVRTÁ najmenej (1). Body, ktoré ste svojmu favoritovi priradili, sa vám ukážu hneď po zakliknutí príslušnej poviedky. Ostatným poviedkam, ktoré neoznačíte, zostane 0 bodov, ale nevadí, možno sa zapáčia inému čitateľovi.

UPOZORNENIE: Pokiaľ hlasujúci nezaklikne 4 poviedky, jeho hlasovanie bude neplatné.

Hlasovania sa môžu zúčastniť čitatelia, ktorí už dovŕšili vek 16 rokov. Hlasujúci svojou účasťou v hlasovaní zároveň vyjadruje súhlas s použitím jeho osobných údajov, ktoré uvedie do hlasovacieho formulára, na účel tohto hlasovania. Hlasujúci, ktorý nevyplní všetky požadované údaje, bude diskvalifikovaný, jeho hlas bude neplatný, a tým pádom sám seba ukráti aj o možnosť výhry zaujímavej ceny.

Hlasovať môžete do 14. júna 2018. Víťaza súťaže Ohnivé pero Q1 2018 ohlásime 18. júna 2018.

Víťaz teda získava 40 eur a diplom, súťažiaci na 2. a 3. mieste získavajú okrem diplomu knihy od našich sponzorov – vydavateľstiev Ikar, Artis Omnis, Hydra, Vydavateľstvo spolku slovenských spisovateľov, Fantom Print, OneHotBooks a e-shopu Audioteka.sk spravidla podľa vlastného výberu z ponuky. Aby čitatelia neobišli nakrátko, knižnú odmenu získa aj jeden z jeden vyžrebovaný hlasujúci. Spôsob zaslania odmeny víťazovi, dvom oceneným i výhercovi si dohovoríme e-mailom v najbližšom možnom termíne.

Oprášte si teda spomienky, tí zábudlivejší ešte môžu preletieť jednotlivé súťažné poviedky, a pristúpte k hlasovaniu o víťazovi Ohnivého pera Q1 2018.

Nezabudnite – tu za svoj hlas dostanete viac než sľuby!


Hlasovací formulár

Hlasovanie trvá do 14. júna 2018. Po tomto termíne sa už hlasovací formulár nezobrazí.


Najbližšie kolo Ohnivého pera Q2 2018 začína v septembri 2018. Netreba sa teda s posielaním nových súťažných prác ponáhľať, ale môžete si naplno užiť prázdniny a dovolenky. Autori môžu využiť čas cibrením si svojich schopností pracovať s textom a vytvoriť čítavú, konkurencieschopnú mikropoviedku. Túto po zrelom rozhodnutí môžu zaslať e-mailom ako prílohu v textovom súbore typu .docx alebo .txt na adresu alexandra.pavelkova@fandom.sk. Ako predmet použijú heslo Ohnivé pero. Tí, pre ktorých to nie je samozrejmosťou, by sa mali v e-maili pokúsiť zmysluplne formulovať, kvôli čomu nám text posielajú. Do e-mailu tiež nezabudnú napísať názov poviedky (ak nie je priamo v texte poviedky), svoje meno alebo meno, pod ktorým si prajú, aby bola poviedka uverejnená. Pre istotu môžu nádejní súťažiaci vopred nahliadnuť do podmienok súťaže Ohnivé pero. Odporúča sa autorom vynechať z textu grafické barličky, ako sú kurzíva či bold, pretože kto nedokáže osobu, čin či jav zvýrazniť jazykovými prostriedkami, tomu už finty s písmom nepomôžu.

Najnovšie aktuality o súťaži Ohnivé pero sa dozviete aj na facebookovskej stránke súťaže.

Zároveň ďakujeme čitateľom za doterajšiu priazeň a v Ohnivom pere sa stretneme zasa na jar.

Alexandra Pavelková


30. mája 2018
Fandom SK