Novinkou slovenského autora Jána Babaríka je mysteriózna detektívka Statočný chlapík.
Anotácia
Pri výstavbe nového lyžiarskeho strediska na Kysuciach narazia stavbári na čosi nezvyčajné. Po vykopaní ostatkov zo starého cintorína, kde sa naposledy pochovávalo pred takmer päťdesiatimi rokmi, objavia rozpadnutú kovovú skrinku a v nej mobilný telefón z roku 2001.
Detektív Bauer stojí pred naozajstnou záhadou. Pátranie ho zavedie najprv do Košíc za Ľudmilou Hatalovou, poslednou majiteľkou pozemkov, kde starý cintorín stál, a potom do Ružomberka za priateľkou muža, ktorý sa v tej oblasti pred sedemnástimi rokmi bez stopy stratil. Jej príbeh popiera zdravý rozum a pragmatický detektív mu odmieta uveriť. Až kým stará pani Hatalová nevytiahne dávne rodinné fotografie.
Naozaj sa nezvestný Milan prepadol do minulosti? A ak áno, nájde cestu späť?
Ukážka z knihy
Ukážka z knihy – Ján Babarík: Statočný chlapík
Podrobnosti o knihe:
Statočný chlapík
Žáner: mysteriózny, detektívny
Autor: Ján Babarík
Vydavateľstvo: Lindeni
Rok vydania: 2026
Počet strán: 368
Jazyk: slovenský
Väzba: pevná s prebalom
ISBN: 9788056651599
Knihu Statočný chlapík si môžete kúpiť napríklad v Martinuse, pre podrobnosti kliknite na tento link
O autorovi
Prešiel viacerými zamestnaniami, ako napríklad pomocník mlynára či lesný robotník, a po revolúcii sa zamestnal v regionálnych týždenníkoch v Rimavskej Sobote a v krajskom denníku Smer (nijako nesúvisí s rovnomennou politickou stranou). Neskôr pracoval aj ako lektor, audítor, obchodný zástupca či krupiér v bratislavskej Redute. Časť života prežil v zahraničí, kde sa živil ako klampiar-pokrývač (USA, Česko) alebo picker vo veľkosklade (Veľká Británia). Od roku 2006 pracuje ako supervízor odstávok v rafinériách na mnohých miestach sveta – od Británie a Škandinávie cez Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Belgicko až po Južnú Afriku a Kazachstan. Je autorom kníh Pálenie mostov (2013), Jumper (2019), Triplovia (2020), Posledný revenant (2021), Zabiť sa je málo (2023) a Slovenská chrípka (2024). Získal viacero literárnych cien a ocenení za poviedky pre dospelých čitateľov, ale aj pre deti. Žije v Košiciach, je ženatý, má tri deti.